Lekarze apelują, by z dbaniem o własne zdrowie nie czekać na koniec epidemii i zgłaszać się na badania profilaktyczne. Mieszkanki gminy Józefów w tym tygodniu mogą skorzystać z bezpłatnej mammografii. Limit miejsc jeszcze nie został wyczerpany.

Przed świętami zadbaj o zdrowie!Badania odbędą się w czwartek 10 grudnia między 9.00 a 14.00 w Ośrodku Zdrowia "Nasze zdrowie". Zainteresowane pacjentki mogą się zapisywać na wizytę telefonicznie pod numerami: 723 351 002 i 003.

Oferta jest kierowana do kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które są szczególnie narażone na zachorowanie na raka piersi i w ciągu ostatnich 2 lat nie korzystały z bezpłatnej mammografii. Panie, które zdecydują się na skorzystanie z tej propozycji powinny ze sobą zabrać dowód osobisty i ewentualnie wyniki poprzedniej mammografii.

Najnowsze statystyki, dotyczące liczby badań, wykonywanych w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych, są bardzo niepokojące. Z powodu pandemii koronawirusa, która spowodowała wstrzymanie akcji na kilka miesięcy, na bezpłatne badania zgłosiło się niecałe 35 procent uprawnionych Polek.

Organizatorzy akcji zachęcają panie, które z powodu pandemii nie mogły wcześniej wykonać mammografii, by nie zwlekały z podjęciem decyzji. Jednocześnie podkreślają, że badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu