Narodowe Czytanie Balladyny w naszej szkoleWzorem lat ubiegłych w piątek, 4 września 2020 r. nasza szkoła przystąpiła do IX edycji Narodowego Czytania. W tym roku Para Prezydencka  zaproponowała czytanie fragmentów  dramatu Juliusza Słowackiego pt. "Balladyna". Prezydent Andrzej Duda powiedział, że dzieło Juliusza Słowackiego "jest elementem naszej tożsamości, polskiej kultury i polskiej duszy".

W związku z sytuacją epidemiczną wydarzenie to miało nieco inny charakter niż w latach ubiegłych – pani dyrektor Maria Rysztak, pani Diana Peć, pani Anna Gontarz i bibliotekarka szkolna pani Anna Krzaczek oraz uczniowie  klas siódmych czytali  fragmenty "Balladyny" na świeżym powietrzu na boisku szkolnym. Następnie w klasach uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, która przybliżyła sylwetkę Juliusza Słowackiego oraz tematykę wybranego w tym roku utworu. Uczniowie klasy ósmej wzięli udział w projekcie związanym z "Balladyną". Oprócz czytania na głos w klasie (wraz z polonistką panią Dagmarą Buczyńską – Chodurą), mieli wykonać zadania związane z lekturą.  Na efekty pracy musimy poczekać.

Podstawowym celem przedsięwzięcia była popularyzacja czytelnictwa oraz zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o piękno naszego języka.

Narodowe Czytanie Narodowe Czytanie Narodowe Czytanie
Narodowe Czytanie Narodowe Czytanie Narodowe Czytanie