Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Po przetargu na odbiór odpadów

Za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w gminie Józefów w tym roku będzie odpowiadać ta sama firma, która wykonywała te usługi do tej pory. Miejscowa Spółdzielnia Socjalna Józefowskie Centrum Rehabilitacji Zawodowej i Społecznej było jedynym oferentem, który wziął udział w przetargu.

Po przetargu na odbiór odpadówKoszt odbioru i zagospodarowania śmieci będzie zdecydowanie wyższy niż dotychczas. - Od stycznia wyższa jest płaca minimalna, rosną ceny paliwa i energii, a od 1 lutego będziemy musieli zdecydowanie więcej płacić za składowanie odpadów w instalacji regionalnej. Wpływ na wzrost kosztów ma także wiele innych czynników, dlatego będziemy monitorować sytuację i dopiero na tej podstawie rada miejska podejmie decyzję czy zmienić wysokość opłat śmieciowych. Zgodnie z przepisami ustawowymi te muszą wystarczyć na pokrycie wszystkich kosztów obsługi systemu - mówi Burmistrz Józefowa Roman Dziura.

Realizacja nowej umowy, która będzie obowiązywać do 31 grudnia tego roku, rozpoczęła się w poniedziałek 20 stycznia. Tego dnia odpady zmieszane i biodegradowalne były odbierane z nieruchomości w Majdanie Nepryskim, Siedliskach, Samsonówce, Hamerni i Tartaku Długim Kącie. W kolejnych miejscowościach zbiórka będzie prowadzona do najbliższego piątku, a w przyszłym tygodniu w całej gminie będą odbierane odpady segregowane.

Szczegółowy harmonogram na styczeń jest dostępny na stronie: www.ejozefow.pl.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne