Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Nowy samochód dla OSP w Górnikach

Ochotnicza Straż Pożarna w Górnikach w gminie Józefów będzie mieć nowy samochód. Przetarg na zakup pojazdu powinien być rozstrzygnięty w najbliższych dniach, a termin realizacji zamówienia został wyznaczony na drugą połowę grudnia.

Nowy samochód dla OSP w GórnikachBędzie to lekki samochód ratowniczo-gaśniczy, zdecydowanie lepiej przystosowany do potrzeb strażaków niż wysłużony bus, którego obecnie używają druhowie z OSP Górniki. Nowy ma być przygotowany do przewozu co najmniej 6 osób, ma mieć zbiornik na 1 tysiąc litrów wody i agregat wodno-pianowy, drabinę i maszt, a także agregat prądotwórczy, radiotelefon oraz sygnalizację świetlną i dźwiękową.

Firma, która wygra przetarg ma dostarczyć nowy wóz do 20 grudnia, a pieniądze na ten cel będą pochodzić z Funduszu Sprawiedliwości i budżetu Gminy Józefów. Ministerstwo Sprawiedliwości ma przekazać środki na pokrycie 95 procent kosztów.

OSP Górniki to jedna z 11 jednostek w gminie. W Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym działa obecnie jedna - OSP Józefów.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne