Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Rowerowym szlakiem pamięci

Wizytę w kilkunastu miejscach pamięci narodowej proponuje z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości Józefowska Kawaleria Rowerowa i jej partnerzy. 11 listopada zapraszają do udziału w rowerowym "Rajdzie Niepodległości", który oprócz walorów turystyczno-krajoznawczych będzie mieć patriotyczny charakter.

Rowerowym szlakiem pamięciDo przejechania będzie około 40 kilometrów przede wszystkim Trasą Rowerową Ziemi Józefowskiej na Roztoczu oraz szlakiem Green Velo i szlakami pieszymi.

Po drodze będą się zatrzymywać przy pomnikach i tablicach, poświęconych bohaterom walk o niepodległość, gdzie zapalą symboliczne świeczki. Na szlaku trasie cyklistów będą m.in.: kamieniołom "Babia dolina" w Józefowie, placówka Armii Krajowej "Jedynka", pomnik Mieczysława Romanowskiego i powstańców styczniowych, Krzyżowa Góra w Tarnowoli, Górecko Kościelne, Górecko Stare, Majdan Kasztelański, Szopowe, Górniki, Długi Kąt i Hamernia.

Organizatorzy rajdu zapowiadają, że wyprawa odbędzie się bez względu na warunki pogodowe, a biorąc pod uwagę porę roku i fakt, że przejazd będzie się odbywać w znacznej części szlakiem pieszym, trasa jest dość wymagająca.

Autorzy pomysłu chcą zebrać grupę, licząca około 50 osób, a zapisy przyjmują pocztą elektroniczną pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i za pomocą SMS pod numerem telefonu: 501 404 783. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa w piątek 8 listopada o 9.00, a niezbędne dokumenty można pobrać ze strony: www.jkr.org.pl.

W organizacji rajdu Józefowską Kawalerię Rowerową wspierają - Gmina Józefów i Roztoczański Park Narodowy w Zwierzyńcu.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne