Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Artyści dla papieża

Recytatorzy, soliści i zespoły wokalne z powiatów - biłgorajskiego, tomaszowskiego i zamojskiego przyjechali w środę 16 października do Józefowa, by uczcić 41. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Wszyscy wystąpili w Spotkaniach z Poezją Papieską i Piosenką Religijną, które miejscowy ośrodek kultury zorganizował po raz dwunasty.

Artyści dla papieżaPapieskie teksty deklamowało 11 recytatorów, z których najlepiej wypadł Adrian Nieśpiał ze Szkoły Podstawowej w Józefowie. Drugą nagrodę zdobyła jego szkolna koleżanka Emilia Dura, a trzecią - ex aequo - Kamila Powroźnik i Karolina Smoluch z Krasnobrodzkiego Domu Kultury. Na wyróżnienia zasłużyły - Michalina Słupska ze Szkoły Podstawowej w Stanisławowie i Aleksandra Ostasz z SP Józefów.

Artyści dla papieżaPrezentacje wokalne odbywały się w kilku kategoriach wiekowych. W najmłodszej, w której prezentowali się uczniowie klas I - III podstawówek, członkowie jury przyznali tylko dwie drugie nagrody. Otrzymali je - Emilia Tabała z Tomaszowskiego Domu Kultury i zespół "Promyczki" ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Nepryskim. Spośród uczniów klas IV - VI pierwsze miejsce zajął Krystian Szarowolec z SP Józefów, a drugie - zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej w Łukowej. Najliczniej była obsadzona kategoria uczniów najstarszych klas szkół podstawowych i licealistów, dlatego jury postanowiło przyznać nagrody oddzielnie za występy solowe i grupowe. Wśród solistów najlepiej zaprezentowała się Aleksandra Halusiak z TDK, drugą nagrodę odebrała Aleksandra Skrzypczuk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim, a trzecia przypadła Gabrieli Szpyrze z Krasnobrodzkiego Domu Kultury. Członkowie jury przyznali również dwa wyróżnienia dla Gabrieli Pawłowskiej z Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju i Natalii Maliborskiej z TDK. W kategorii grupowej pierwsze miejsce zajął zespół wokalny TDK, a druga nagroda trafiła do zespołu "Piccolo" ze Szkoły Podstawowej w Aleksandrowie. W tej grupie wykonawców członkowie jury także przyznali dwa wyróżnienia, które odebrały - "Nepryszki" z SP Majdan Nepryski oraz duet Vanessa Pawłak i Karolina Magdziak z ZSL w Biłgoraju.

Podsumowując tegoroczne występy jurorzy podkreślili wyższy poziom i frekwencję w kategorii recytatorskiej oraz znakomite przygotowanie dziewcząt z TDK, które zdobyły pierwszą nagrodę w kategorii zespołów wokalnych.

Uczestników 12. Spotkań z Poezją Papieską i Piosenką Religijną w Józefowie oceniali - Beata Momot z Chóru "Ale Cantare" z Zamościa oraz aktor Teatru "Perfomer" i multiinstrumentalista z Zamościa Michał Dudziński.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne