Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Nocne atrakcje w bibliotece

Wierszowiązałka, czytanie w ciemno i kołysanka dla Photona - to tylko wybrane propozycje na tegoroczną "Noc bibliotek" w Józefowie. Finał ogólnopolskiej akcji jest planowany na sobotę 5 października, ale czytelnicy józefowskiej książnicy spotkają się dzień wcześniej.

Nocne atrakcje w bibliotece- Do tej pory organizowaliśmy tę akcję w tym samym terminie co większość pozostałych placówek, ale tym razem chcemy sprawdzić czy i jak wpłynie to na frekwencję. Podobnie jak w poprzednich latach program spotkania jest bardzo różnorodny, ale wszystkie działania nawiązują do ogólnopolskiego hasła obchodów, które w tym roku brzmi "Znajdźmy wspólny język" - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Józefowie Elżbieta Jamroz.

Nocne atrakcje w biblioteceWszystko rozpocznie w piątek 4 października o 18.00 "Wierszowiązałka", czyli warsztaty tworzenia nowych słówek. Kolejną propozycją są zajęcia plastyczne z wykorzystaniem atrybutów jesieni, czyli m.in. kasztanów, liści czy jarzębiny. Coraz szybciej zapadający zmrok nie powinien być przeszkodą także we wspólnym "czytaniu w ciemno" przy latarkach i lampionach, po którym uczestnicy akcji wezmą udział w grze bibliotecznej "Poszukiwacze zaginionych książek". Goście józefowskiej książnicy zbudują także makietę biblioteki z klocków kugeli oraz wezmą udział w turnieju bajkowym, w którym będzie trzeba wykazać się znajomością bajek i księgozbioru miejscowej placówki. Program piątkowego spotkania dopełniają kołysanki dla robota do kodowania o imieniu Photon i seans w kinie nocnym, gdzie będzie pokazany film familijny "Ptyś i Bill".

Początek spotkania jest ustalony, ale jego zakończenie zależy od samych zainteresowanych. Organizatorzy zachęcają uczestników, by zabrali ze sobą prowiant oraz materace lub śpiwory do spania i proszą o wcześniejsze zgłoszenie do biblioteki. Zapisywać się można osobiście albo telefonicznie pod numerem: 84 687 82 89.

Ogólnopolska "Noc bibliotek" jest organizowana po raz piąty, ale MBP w Józefowie korzysta z tej formy promocji czytelnictwa od 10 lat.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne