Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

A u nas po Majdańsku! - SP Majdan Nepryski

Wykopki 2019W niedzielę 15 września 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim  odbył się Festyn "Wykopki". Znakomitym powodem radosnego  świętowania była niezwykła, bo już  20. rocznica festynu. Jubileuszową uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście honorowi, w tym Wiceminister Sprawiedliwości pan dr Marcin Romanowski, a także liczni sponsorzy i życzliwe osoby od lat wspierające naszą szkołę. Pan Roman Dziura Burmistrz Józefowa wraz z panią Marią Rysztak dyrektorem szkoły podziękowali członkom Komitetu Organizacyjnego za zaangażowanie w organizację imprezy, wręczając podziękowania i pamiątkowe statuetki wykonane z kamienia józefowskiego przez pana Tomasza Kukiełkę. To wspaniałe wyróżnienie za wytrwałość w działaniach na rzecz lokalnej społeczności, budowanie wzorcowego wizerunku szkoły.

Wszyscy mieli okazję wziąć udział w uczcie kulinarnej, ale i dla "ducha" też się coś znalazło. Na scenie tym razem był muzyczny kalejdoskop: folkowo w wykonaniu Kapeli "Rzemyki" z Józefowa,  knajpiano przy występie zespołu "Bimber Boys" z Chełma i popowo z udziałem zespołu "AleBabki" z programem "Abba Show", nie wspominając o niezawodnych paniach z Koła Gospodyń  Wiejskich z Majdanu Nepryskiego. Jak co roku również zaprezentowali się nasi uczniowie – na scenie ujrzeliśmy rozśpiewane i roztańczone dzieci z klas młodszych. Na uwagę spośród solistów zasługuje laureatka tegorocznego Konkursu Piosenki i zdobywczyni Józefowskiego Słowika – Karina Greszta z klasy II przygotowana przez panią Beatę Harasiuk. Dzieci pod kierunkiem pani Małgorzaty Bednarz i pani Beaty Harasiuk zaprezentowały się w walczyku, tańcu z kapeluszami, tańcu hiszpańskim oraz układzie tanecznym do utworu Alwara Soler "Sofia", zaś klasa I zatańczyła "Tiki tiki room" pod okiem pani Marioli Kudełki. Wszystkim na pewno na długo pozostaną przed oczyma te barwne wirujące dzieciaki na majdańskiej scenie. W klimat bardziej refleksyjny wprowadził wszystkich zespół "Nepryszki" oraz Gabrysia Hanys przegotowani przez pana Rafała Knapa. Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci - można było skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni, pomalować buzię i przeistoczyć się np. w postać z bajki. Dodatkową atrakcją były "Rozgrywki matematyczno-sportowe" w ramach projektu "Ozobotki, Sportowcy, a może Królowa Nauk?", który dofinansowała Fundacja mBanku. Zostały z niego zakupione pomoce i nagrody, które miały zachęcić rodziców i dzieci do wspólnego spędzania wolnego czasu. Gospodarze witali swoich zacnych gości i zapraszali do wspólnej zabawy. Do każdej konkurencji wyznaczony był ekspert, który w razie trudności tłumaczył i wyjaśniał zasady. A uczestnicy rywalizowali w rzucie kaloszem do kosza, biegu w worku ziemniaczanym, odpowiadali na zadania matematyczne. Koordynatorem projektu jest pani Joanna Wakoń. Fani sportu mieli okazję pokibicować naszym oldboyom z Cosmosu Józefów, którzy zmagali się (nieskutecznie) z zawodnikami z Łady Biłgoraj. Jednak  nie o wyniki i rywalizację tu chodziło, bo jak wybrać najlepsze ciasto spośród wypieków naszych rodziców? A było w czym posmakować! Przepyszne placki ziemniaczane, zapiekanka, frytki i gorące kiełbaski, a ponad wszystko osławione ziemniaki faszerowane "po Majdańsku" schodziły jak przysłowiowe ciepłe bułeczki. Nie zabrakło też popcornu, waty cukrowej i innych słodkości.

A wszystko to mogło się pojawić na naszej imprezie dzięki niezawodnym sponsorom, pomocy rodziców, uczniów i pracowników szkoły oraz koordynującemu całą imprezę - Społecznemu Komitetowi Organizacyjnemu. Na zakończenie imprezy obyła się zabawa taneczna z lokalnym zespołem "Akados". Zapraszamy za rok!

Wykopki 2019 Wykopki 2019 Wykopki 2019
Wykopki 2019 Wykopki 2019 Wykopki 2019
Wykopki 2019 Wykopki 2019 Wykopki 2019
Wykopki 2019 Wykopki 2019 Wykopki 2019
Wykopki 2019 Wykopki 2019 Wykopki 2019

Więcej zdjęć w galerii!

Inwestycje Gminne