Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

"Anielskie" warsztaty literackie

Po spotkaniu autorskim z Piotrem Milewskim, które odbyło się w poniedziałek 9 września, Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie ma kolejną propozycję w ramach projektu "Roztoczańskie anioły kochają książki". W tym tygodniu organizuje warsztaty literackie "Ogród dobrych słów", które poprowadzi autor książek dla dzieci Jarosław Siek.

"Anielskie" warsztaty literackiePierwsze zajęcia odbędą się w środę 11, a kolejne w piątek 13 września o 12.00 w józefowskiej książnicy.

Zdobytą podczas warsztatów wiedzę ich uczestnicy będą mogli wykorzystać w kolejnych dniach, przygotowując propozycje w konkursie "Moja baśń z aniołem w roli głównej". Prace literackie z artystycznymi wizerunkami anioła należy dostarczyć osobiście albo przesłać tradycyjną pocztą na adres: Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Krótka 10, 23 - 460 Józefów albo pocztą elektroniczną na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Pierwotnie termin przyjmowania konkursowych propozycji był wyznaczony na 12 września, ale m.in. po to, by dać szansę wykazania się uczestnikom warsztatów, organizatorzy wyznaczyli nowy, który upływa z końcem miesiąca.

Podsumowaniem projektu będzie międzypokoleniowe spotkanie "Co dziadek z babcią czytali jak byli mali", które jest planowane na październik.

Cały projekt "Roztoczańskie anioły czytają książki" jest współfinansowany z Funduszu Promocji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Partnerstwo dla Książki 2019". Medialnie realizację tych pomysłów wspierają: Informacyjna Agencja Samorządowa, Tygodnik Zamojski, Nowa Gazeta Biłgorajska i Katolickie Radio Zamość.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne