Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Autorskie spotkanie z Piotrem Milewskim

Piotr Milewski będzie bohaterem kolejnego spotkania autorskiego w ramach projektu "Roztoczańskie anioły kochają książki", realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Józefowie. Pisarz, dziennikarz, podróżnik i fotograf przyjedzie do Józefowa w poniedziałek 9 września, a z czytelnikami spotka się o 10.00.

Autorskie spotkanie z Piotrem MilewskimPiotr Milewski urodził się w Chełmie, wychował w Opolu, a studiował w Poznaniu, Wiedniu, Pasawie, Filadelfii, Sapporo i Otaru. W Japonii spędził 9 lat, a w swoim dorobku ma "Dzienniki japońskie", "Zapiski z roku Królika i roku Konia", "Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej" oraz "Hokkaido - Japonia bez gejsz i samurajów". Jego najnowsza książka pod tytułem "Islandia albo najzimniejsze lato od pięćdziesięciu lat" otrzymała w tym roku prestiżową Nagrodę Magellana, przyznawaną za najlepsze publikacje turystyczne.

Poniedziałkowe spotkanie będzie trzecim z cyklu, organizowanym przez józefowską książnicę w ramach tego samego projektu. W czerwcu placówkę odwiedziły inne pisarki - Ewa Stadtmuller i Edyta Zarębska.

Autorskie spotkanie z Piotrem MilewskimW planach autorów na wrzesień są jeszcze warsztaty literackie, a podsumowaniem projektu będzie międzypokoleniowe spotkanie "Co dziadek z babcią czytali jak byli mali", które jest planowane na październik.

Do 12 września można jeszcze zgłaszać propozycje w konkursie "Moja baśń z aniołem w roli głównej". Prace literackie z artystycznymi wizerunkami anioła należy dostarczyć osobiście albo przesłać tradycyjną pocztą na adres: Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Krótka 10, 23 - 460 Józefów, lub pocztą elektroniczną na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Cały projekt "Roztoczańskie anioły czytają książki" jest współfinansowany z Funduszu Promocji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Partnerstwo dla Książki 2019". Medialnie realizację tych pomysłów wspierają: Informacyjna Agencja Samorządowa, Tygodnik Zamojski, Nowa Gazeta Biłgorajska i Katolickie Radio Zamość.

Autorskie spotkanie z Piotrem Milewskim Autorskie spotkanie z Piotrem Milewskim  

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne