Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

27. Festiwal Kultury Ekologicznej - podsumowanie

Sześciu solistów i zespoły w konkursie, koncerty gwiazd, a także rajd rowerowy, rozgrywki sportowe oraz promocja rodzimych artystów i wyrobów rękodzielniczych. Tak w skrócie wyglądał program 27. Festiwalu Kultury Ekologicznej, który w niedzielę 11 sierpnia zakończył się w Józefowie.

27. Festiwal Kultury EkologicznejW części konkursowej najlepiej zaprezentował się Jakub Zuckerman z Krakowa, który oprócz nagrody za pierwsze miejsce wyśpiewał prawo występu na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Drugie miejsce zajęła Zuza Wiśniewska z Bydgoszczy, trzecie - zespół "Inżynierii Środowiska" z Krakowa, a wyróżnienie za opracowanie muzyczne występu otrzymała Patrycja Wilgos z Białopola.

Popisy młodych wokalistów w tym roku oceniali: publicysta i krytyk muzyczny Jan Poprawa, wokalistka Jolanta Sip oraz dyrygent i aranżer Tomasz Momot.

Oprócz uczestników tegorocznego konkursu, w pierwszym dniu festiwalu odbyły się koncerty Piotra Szymańskiego i zespołu "Defis", a sobotni program zamknęła nocna dyskoteka.

W niedzielę 11 sierpnia publiczność obejrzała występy laureatów tegorocznego Festiwalu Piosenki Dziecięcej o Józefowskiego Słowika, lokalnej kapeli "Rzemyki" i zespołu "Harmonia Folk" oraz Gośki z zespołem. Po południu fanom przypomniał się Andrzej Rybiński, znany m.in. z przebojów "Nie liczę godzin i lat", "Królowa lata" czy "Znajdę Cię", a gwiazdą wieczoru był zespół Kombi z legendarnym klawiszowcem Sławomirem Łosowskim.

Dwudniowej imprezie towarzyszyły wystawy rękodzieła m.in. podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Dom Samopomocy z Józefowa oraz obrazów Marka Mirskiego z Józefowa i Anety Mazepy z Lubaczowa.

Uczestnicy festiwalu chętnie odwiedzali również stoiska ze zdrową żywnością Koła Gospodyń Wiejskich z Majdanu Nepryskiego, ekspozycje kwiatów z krepiny, hafty z lnu i biżuterii z naturalnych tworzyw oraz stoiska z miodem.

Dopełnieniem tegorocznej imprezy był rajd rowerowy, organizowany przez Józefowską Kawalerię Rowerową i Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Józefowa. Na szlak rowerowy wybrało się 40 cyklistów z różnych części kraju, którzy przejechali ponad 50 kilometrów. Zawody piłkarskie wygrała ekipa z Babic, drugie miejsce zajęła drużyna z Jacni, a trzecie i czwarte przypadły zespołom z Józefowa.

EKO 2019 EKO 2019 EKO 2019
EKO 2019 EKO 2019 EKO 2019
EKO 2019 EKO 2019 EKO 2019
EKO 2019 EKO 2019 EKO 2019
EKO 2019 EKO 2019 EKO 2019

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne