Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Przyjaciele Singera

Wolontariusze z różnych krajów świata, uczestniczący w Festiwalu "Śladami Singera" kończą pierwszy tydzień tegorocznej podróży. Na szlaku są od soboty, a w najbliższy weekend przyjadą do Józefowa.

Przyjaciele SingeraDo tej pory artyści z Polski, Gambii, Szwajcarii, Izraela i Ukrainy odwiedzili już Kraśnik, Bychawę, Kock i Piaski. W czwartek 18 lipca kończą wizytę w Janowie Lubelskim i przenoszą się do Szczebrzeszyna, a oficjalna inauguracja festiwalu na rynku w Józefowie odbędzie się w piątek 19 lipca o 18.00.

Na początek festiwalowi goście obejrzą instalację artystyczną "Terytorium Pamięci" autorstwa Stefanii Jabłońskiej i wezmą udział w prezentacji specjalnej gazety - "Sztukmistrz Józefowski", która odbędzie się w ośrodku kultury. Na wieczór na scenie przy "Kniei" zaplanowano spektakl "Siedem opowieści nie tylko dla dzieci" w wykonaniu Teatru NN i pokaz filmu fabularnego "Sztukmistrz z Lublina" na podstawie książki Isaaca Bashevisa Singera o tym samym tytule. W sobotnie popołudnie o 16.00 artyści i festiwalowi goście przejdą w paradzie trasę od ośrodka kultury do rynku, gdzie odbędzie się happening tworzenia ulicy Singera, a o 19.30 rozpocznie się widowisko plenerowe "Przyjaciele Sztukmistrza". Zgodnie z tradycją spektakl będzie zbudowany z elementów sztuki cyrkowej, teatralnej, tanecznej i fire show, z muzyką na żywo.

Wszystkie spotkania, widowiska i pokazy są otwarte dla widzów, a jeśli pogoda nie będzie sprzyjać wydarzenia będą się odbywać w ośrodku kultury.

Z Józefowa międzynarodowa grupa artystyczna przeniesie się do Biłgoraja. Potem odwiedzi kolejno - Tyszowce, Goraj i Krasnobród, by zakończyć tegoroczną wyprawę 25 lipca w Lublinie.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne