Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Mamy Mistrza Województwa Lubelskiego! - SP Józefów

Karol ChyrzyńskiKarol Chyrzyński, uczeń klasy 3 gimnazjalnej Szkoły Podstawowej im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie, odniósł duży sukces w zawodach pod nazwą Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży w Lekkoatletyce. W pchnięciu kulą 5kg zajął I miejsce. Zawody odbyły się dn. 12.06.2019 r. w Biłgoraju. Poprzedziły je eliminacje powiatowe i rejonowe. Karol Chyrzyński w eliminacjach powiatowych, które odbyły się dn. 29.05.2019r. w Biłgoraju zajął I miejsce, a tym samym uzyskał awans do zawodów rejonowych. Zawody rejonowe przeprowadzono dn. 04.06.2019r. w Biłgoraju, objęły one powiaty: biłgorajski, janowski, kraśnicki i lubelski. Tym razem uczeń józefowskiego gimnazjum ponownie zajął I miejsce i awansował do finału wojewódzkiego. Godne podkreślenia jest, iż uczeń na każdym etapie zawodów, począwszy od eliminacji powiatowych, poprawiał wynik w bliskiej mu dyscyplinie - pchnięcie kulą.

Karol ChyrzyńskiSukces sportowy jaki uzyskał uczeń  naszej szkoły został doceniony przez Powiatowe Stowarzyszenie Sportu Szkolnego w Biłgoraju. Na Gali podsumowującej Sportowy Rok Szkolny 2018/2019, która odbyła się 14 czerwca 2019 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Organizacji Narodów Zjednoczonych w Biłgoraju,  otrzymał z rąk sędziów puchar za osiągnięcie sportowe.

Dyrekcja oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej im. M. Romanowskiego w Józefowie gratulują Karolowi Chyrzyńskiemu osiągniętego sukcesu, życząc wytrwałości w kontynuowaniu zainteresowań sportowych, jak również nauczycielowi wychowania fizycznego panu  Krzysztofowi Bazanowi, pod którego kierunkiem Karol wywalczył swój sukces.

Inwestycje Gminne