Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Śpiewająca biblioteka z Edytą Zarębską

Po piątkowej inauguracji Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie zaprasza na kolejne spotkanie autorskie w ramach projektu "Roztoczańskie anioły kochają książki". Po Ewie Stadtmuller, która gościła w miejscowej książnicy na początku weekendu, w poniedziałek 17 czerwca o 10.30 gościem będzie Edyta Zarębska.

Śpiewająca biblioteka z Edytą ZarębskąAutorka urodziła się w Hrubieszowie, a mieszka w Lublinie. Nie tylko pisze książki dla dzieci, ale też maluje obrazy - pastele i oleje. Edyta Zarębska jest współzałożycielką wydawnictwa "Bociuś", które wydało jej debiutancką książkę zatytułowaną "Opowieści babci Gruni". Książka, napisana wierszem i własnoręcznie przez autorkę ilustrowana, w 2007 roku zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie im. Astrid Lindgren za książkę dla dzieci i młodzieży, zorganizowanym przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom.

Bohaterka spotkania jest również autorką pełnych przygód historyjek dla dzieci, które rozpoczynają naukę czytania z serii "Pierwsze czytanki", na przykład "Zosia i fiołkowy kapelusz" czy "Antek i stara jabłoń".

Oprócz pisania Edyta Zarębska maluje obrazy olejne i pastele oraz pracuje jako grafik komputerowy. O jej pasjach i bohaterach bajek będzie można posłuchać podczas poniedziałkowego spotkania w Józefowie.

Wizyta bajkopisarki i ilustratorki jest elementem projektu, który będzie realizowany przez kilka najbliższym miesięcy. Oprócz cyklu spotkań autorskich będą to warsztaty literackie i plastyczne oraz inne działania, na które józefowska książnica pozyskała pieniądze z ministerstwa kultury.

Autorzy pomysłu chcą w ten sposób przekonywać młodych i starszych uczestników, że książka to nie tylko obowiązek czytania, ale także doskonała zabawa rozwijająca twórcze myślenie, wyobraźnię i kreatywność.

Projekt "Roztoczańskie anioły kochają książki" jest dofinansowany ze środków Funduszu Promocji Kultury. Program Partnerstwo dla Książki 2019, którymi dysponuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Inicjatywę MBP w Józefowie medialnie wspierają: Informacyjna Agencja Samorządowa, Tygodnik Zamojski i Katolickie Radio Zamość.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne