Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

"Słowiki" w drodze po statuetki

Prawie 80 młodych artystów powalczy w tym roku o statuetki "Józefowskiego słowika". Podczas tegorocznego Małego Festiwalu Piosenki Dziecięcej, który odbędzie się w niedzielę 2 czerwca w Józefowie, publiczności obejrzy 40 występów.

Słowiki w drodze po statuetkiSoliści i zespoły będą prezentować po jednym utworze z własnym akompaniamentem lub półplaybackiem, które będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych - przedszkolaków, uczniów klas I - III oraz IV - VIII szkół podstawowych. Swoich przedstawicieli na tegorocznym festiwalu będą mieć placówki m.in. z Biłgoraja, Lublina i Zamościa oraz z Józefowa i Majdanu Nepryskiego w gminie Józefów. Najlepsi otrzymają specjalne statuetki z józefowskiego kamienia.

Otwarte dla publiczności przesłuchania rozpoczną się w niedzielne popołudnie o 13.00 na "Scenie pod sosnami" przy Szkole Podstawowej w Józefowie, która organizuje imprezę razem z miejscowym ośrodkiem kultury.

Festiwal będzie jedną z atrakcji Festynu Rodzinnego, którego uczestnicy będą mogli obejrzeć pokazy tresury psa policyjnego i sprzętu strażackiego, zagrać w turnieju piłki nożnej oraz skosztować lokalnych frykasów. W programie są również liczne atrakcje dla najmłodszych, w tym zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach, malowanie twarzy i wykonywanie dekoracyjnych fryzur, a także gry i konkursy.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne