Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Roztoczańskie anioły czytają książki

Książka to nie tylko obowiązek czytania, ale także doskonała zabawa rozwijająca twórcze myślenie, wyobraźnię i kreatywność. Kolejny raz chce to udowodnić Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie, która na realizację swoich pomysłów pozyskała pieniądze z ministerstwa kultury.

Roztoczańskie anioły czytają książkiMiejscowa książnica właśnie rozpoczyna realizacją projektu pod nazwą "Roztoczańskie anioły czytają książki", w którym mogą wziąć udział osoby w różnym wieku. - Planujemy cykl spotkań autorskich, warsztatów literackich i plastycznych, konkurs literacki i sesję fotograficzną z książką oraz spotkanie międzypokoleniowe pod hasłem "Lokalne opowieści". Większość tych propozycji będzie skierowana do dzieci i młodzieży, ale ważnymi uczestnikami "Lokalnych opowieści" będą nasi seniorzy - zapowiada dyrektor MBP w Józefowie Elżbieta Jamroz.

Już od poniedziałku 3 czerwca placówka zaprasza do oglądania wystawy "Niech Cię prowadzą dobre anioły..." gimnazjalistki z Majdanu Nepryskiego Amelii Tracz, która zbiera anioły od 10 lat. W swojej kolekcji ma już 108 figurek - prezentów na urodziny, imieniny, święta albo... bez okazji. Anioły są wykonane z ceramiki, gipsu, modeliny, drewna, materiału, szkła, wosku, a nawet z marcepanu, zrobione na szydełku, w kształcie filiżanki, świeczki czy szkatułki.

Kolejne propozycje to dwa spotkania autorskie - 13 czerwca z bajkopisarką i ilustratorką Edytą Zarębską i dzień później - z autorką książeczek dla dzieci Ewą Stadtmuller. Wszystkie pomysły mają być zrealizowane do końca października tego roku, a wśród partnerów medialnych jest Informacyjna Agencja Samorządowa. Projekt "Roztoczańskie anioły czytają książki" będzie współfinansowany z Funduszu Promocji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Partnerstwo dla Książki 2019".

Roztoczańskie anioły czytają książki Roztoczańskie anioły czytają książki Roztoczańskie anioły czytają książki

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne