Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

KAJTEK czeka na wykonawców

Dzięki wsparciu Unii Europejskiej w tym roku w Józefowie powstanie pierwszy żłobek samorządowy. Gmina właśnie ogłosiła przetarg na przygotowanie nowej placówki, która ma rozpocząć działalność po wakacjach.

KAJTEK czeka na wykonawcówNa potrzeby maluchów samorząd chce wykorzystać część przedszkola, którą trzeba wyremontować i wyposażyć. Firma, która wygra przetarg ma m.in. wymienić okna i drzwi, wyremontować łazienkę i dostosować ją do potrzeb dzieci, odnowić parkiet, a także poprawić część tarasu.

Oferty wykonawców, którzy chcą zrealizować tę inwestycję są przyjmowane do 28 maja, a termin jej zakończenia jest wyznaczony na 31 lipca.

Oprócz prac remontowo-budowlanych gmina kupi wyposażenie żłobka, a unijna dotacja będzie przeznaczona także na zatrudnieni 7 opiekunów i osób do pomocy przy opiece nad maluchami oraz pokrycie kosztów funkcjonowania nowej placówki przez dwa lata. Potem prowadzenie żłobka w całości przejmie na siebie samorząd.

"Kajtek - Gminny Klub Dziecięcy", bo tak będzie się nazywać żłobek, powstanie dzięki wsparciu z Europejskiego Funduszu Społecznego, skąd gmina otrzyma do 95 procent kosztów netto. Znajdzie się w nim miejsce dla maksymalnie 13 dzieci w wieku do 3 lat.

Nabór dzieci i pracowników jest planowany na przełom maja i czerwca, a pierwszych gości "Kajtek" ma przyjąć 1 września tego roku.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne