Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Pejzaże zamknięte w kadrze i opisane piórem

Kończy się tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficzno-Literackiego "Zamknij w kadrze, opowiedz piórem", organizowanego przez Szkołę Podstawową w Józefowie. Jury właśnie oceniło zgłoszone prace i ogłosiło werdykt, a oficjalne podsumowanie odbędzie się pod koniec miesiąca.

Pejzaże zamknięte w kadrze i opisane pióremTematem piątej edycji fotograficzno-literackich zmagań były przyroda i pejzaże Polski. Członkowie jury ocenili 63 propozycje, nadesłane przez autorów m.in. z województw łódzkiego, kujawsko-pomorskiego i świętokrzyskiego, a także z Lublina, Krasnegostawu, Świdnika, Parczewa, Annoboru, Biłgoraja, Mircza, Chełma i Lubartowa.

Spośród najmłodszych uczestników z klas I - III szkół podstawowych nagrody odbiorą Urszula Wieczorek z Zespołu Placówek Oświatowych w Ciecierzynie za pracę pod tytułem "Ćma" i Sara Kraczek z SP Józefów za propozycję zatytułowaną "Stokrotka". Wyróżnienia otrzymają Gabriela Surmacz z SP Józefów za "Kolor wiosny" i Natalia Ruda ze Szkoły Podstawowej nr 39 w Lublinie za "Niebo Zalewu Zemborzyckiego".

W kategorii autorów z klas IV - VIII podstawówek i gimnazjalistów jurorzy przyznali trzy nagrody i cztery wyróżnienia. Laureatami zostali Anna Kruk z Samorządowego Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju za pracę pod tytułem "A tu wciąż tak samo pięknie…", Piotr Wojtyła ze Szkoły Podstawowej w Annoborze za "Górską sielankę" i Hanna Czaban z Prywatnego Gimnazjum im. Ignacego Jana Paderewskiego w Lublinie za "Sekrety wąwozu". Na liście wyróżnionych są: Julia Strycharczuk z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Krasnymstawie z pracą "Zielone szumy", Maja Podolak z SP Józefów z "Kamieniem diabła na Piekiełku", jej szkolna koleżanka Kamila Mazur z "Białymi Kwiatami" i Wiktoria Cieniuch z SP Annobór z "Leśnym lustrem".

Wśród najstarszych uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych jurorzy przyznali dwie nagrody, które odbiorą Alicja Bryguła z I Liceum Ogólnokształcącego w Parczewie za propozycję pod tytułem "Pulchra natura" i Aleksandra Kierepka ze Świdnika za propozycję "Na dwie strony świata pójdę".

Oficjalne podsumowanie konkursu odbędzie się w SP Józefów 30 maja, a jego patronami honorowymi są Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk, Burmistrz Józefowa Roman Dziura oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Józefów Stanisław Nawrocki.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne