Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Doroczne święto piosenki turystycznej

Miłośnicy wędrówek, grania i śpiewania powinni w ten weekend odwiedzić Józefów. To tutaj w sobotę 18 maja odbędzie się tegoroczna edycja Konkursu Piosenki Turystycznej, którą organizuje miejscowy ośrodek kultury.

Doroczne święto piosenki turystycznejNa jego zaproszenie odpowiedziało 17 wykonawców m.in. z Biłgoraja, Lublina, Zwierzyńca, Aleksandrowa, Obszy, Tomaszowa Lubelskiego i z gminy Józefów. - W tym roku publiczność wysłucha przede wszystkim solistów, choć na liście mamy także kilka zespołów. Łącznie spodziewamy się około 70 artystów - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie Beata Zaśko.

Sobotnie przesłuchania będą się odbywać w kategoriach wiekowych uczniów: klas 0 - III i IV - VI szkół podstawowych, a także siódmo-, ósmoklasistów, gimnazjalistów i licealistów. Każda z tych grup będzie mieć swoich przedstawiciele na plenerowej scenie, ale najbardziej liczna w tym roku jest grupa wykonawców z klas IV - VI.

Każdy zespół lub solista zaprezentuje program składający się z co najmniej dwóch utworów. Otwarte dla publiczności przesłuchania rozpoczną się o 16.00 w ogrodzie Baru "Knieja" przy rynku w Józefowie.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne