Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Zespół "Ku Chwale" wśród zaproszonych gości... - SP Józefów

Premiera filmu22 marca 2019 r. o godzinie 17.00 w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu odbyła się premiera filmu dokumentalnego pt. "Wszystko dla Polski. Dzieje II Zamojskiego Inspektoratu Armii Krajowej" na którą została zaproszona również grupa wokalno - artystyczna "Ku Chwale", w której skład wchodzą uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim oraz solistka Kaja Peć.

Patronat Honorowy nad premierą ww. filmu objął Prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki oraz Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i osób Represjonowanych, Jan Józef Kasprzyk.

W uroczystej premierze udział wzięło wielu przedstawicieli władzy rządowej, samorządowej, duchowieństwa, grup rekonstrukcyjnych, funkcjonariuszy służb mundurowych, oficerów Wojska Polskiego, organizacji niepodległościowych, kombatanckich i innych instytucji, licznie zgromadzonych mieszkańców regionu. W związku z uroczystą premierą filmu "Wszystko dla Polski. Dzieje II Zamojskiego Inspektoratu AK" odczytano również przekazane listy okolicznościowe m.in. z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – Mateusza Morawieckiego.

Ważnym punktem uroczystości była także cześć artystyczna, w ramach której zaprezentowała się Kaja Peć z zespołem "Ku Chwale" z autorskim wideoklipem "Taka jesteś Polsko". Następnie młodzi artyści wraz z opiekunem p. Tomaszem Kukiełką podziękowali Posłowi Panu Sławomirowi Zawiślakowi za zaproszenie i możliwość zaprezentowania utworu "Taka jesteś Polsko", wsparcie w realizacji inicjatywy oraz za umożliwienie nagrania zdjęć do teledysku w Muzeum AK w Bondyrzu wręczając statuetkę i kwiaty.

Po części artystycznej zaproszono wszystkich uczestników na poczęstunek – przygotowany przez 32 WOG w Zamościu - tradycyjną wojskową grochówkę.

Wielkim wyróżnieniem dla zespołu "Ku Chwale", opiekunów i dyrektorów szkół jest wyjazd do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie na zaproszenie Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Premiera filmu Premiera filmu Premiera filmu
Premiera filmu Premiera filmu Premiera filmu
Premiera filmu Premiera filmu Premiera filmu
Inwestycje Gminne