Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Kartka dla Rodaka 2019 - SP Józefów

Kartka dla RodakaSzkoła Podstawowa w Józefowie po raz trzeci wzięła udział w ogólnopolskiej akcji, zorganizowanej przez Fundację dla Rodaka z Olsztyna "Kartka dla Rodaka".

Uczniowie naszej szkoły podczas zajęć świetlicy szkolnej własnoręcznie wykonali kartki oraz napisali życzenia wielkanocne. Kartki zostały przekazane Fundacji dla Rodaka, która z kolei wyśle je do naszych Rodaków oraz ich potomków, którzy w wyniku tragicznych losów - najazdów, zsyłek, operacji antypolskiej, znaleźli się poza granicami naszego kraju. Państwa, do których kartki zostaną wysłane, to: Kazachstan, Obwód Kaliningradzki, Czarnogóra, Litwa, Białoruś, Ukraina, Czechy, Belgia, Kanada, Łotwa, Armenia i Gruzja.

Mamy nadzieję, że wykonane przez naszych uczniów kartki przysporzą naszym Rodakom wielu wzruszeń, a nasi uczniowie mogą być dumni, że mogli włączyć się w tak wspaniałą akcję. Nad przebiegiem akcji uczuwały panie Jolanta Lal-Szkałuba oraz Beata Droździel.

Kartka dla Rodaka Kartka dla Rodaka Kartka dla Rodaka
Inwestycje Gminne