Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Podium dla gimnazjalistów - SP Józefów

Podium dla gimnazjalistów26 lutego 2019 r. w Biszczy rozegrano XVIII Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Biłgorajskiego w Szachach. Jak co roku turniej gościł szachistów z ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponad gimnazjalnych - 77 osób. Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund, tempem po 10 minut dla zawodnika na rozegranie partii.

Szkołę Podstawową  im. M. Romanowskiego w Józefowie reprezentował najliczniejszy 18 osobowy zespół, który może poszczycić się sukcesami. W kategorii gimnazjum najlepszy wynik 6 punktowy wywalczył  Eryk Korga - zajmując I miejsce. Tuż za nim na II miejscu z wynikiem 5,5 pkt uplasował się Kacper Mielniczek. Bardzo dobry wynik uzyskali również Krzysztof Rychter i Bartosz Wojtyło plasując się w połowie stawki.

Bardzo dobre wyniki w kategorii dziewcząt kl. I - VI uzyskały: Kinga Radymiak - V miejsce i Emilia Zawiślak - VI miejsce. Najliczniej obsadzoną kategorią w liczbie 27, byli chłopcy z klas I - VI. Dobre wyniki uzyskali: Nikodem Wróbel zajmując miejsce VIII, Adrian Marzec oraz Norbert Kluczkowski.

Zwycięzcy mistrzostw powiatowych zostali nagrodzeni medalami oraz pamiątkowymi dyplomami. Opiekę nad uczniami podczas turnieju pełniła pani Alicja Góra.

Podium dla gimnazjalistów Podium dla gimnazjalistów Podium dla gimnazjalistów
Podium dla gimnazjalistów Podium dla gimnazjalistów Podium dla gimnazjalistów
Inwestycje Gminne