Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Dzień Bezpiecznego Internetu - SP Józefów

Dzień Bezpiecznego InternetuJak co roku Szkoła Podstawowa im. M. Romanowskiego w Józefowie włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu.

Uczniowie klas młodszych rozmawiali o tym co to jest Internet, jakie są zasady bezpiecznego korzystania z niego. Tworzyli włóczkowe sieci internetowe oraz kodowali kolorami sieci dla robotów. Wykorzystane zostały materiały edukacyjne z projektu "Uczymy dzieci programować" oraz Ozoboty.

W klasach starszych przeprowadzone zostały lekcje w oparciu o materiały przygotowane przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Lekcje dotyczyły zagrożeń związanych z korzystaniem z sieci Internet, metod radzenia sobie z nimi a także z tzw. hejtem internetowym i mową nienawiści w sieci. Uczniowie brali udział w konkursie gminnym na plakat "Bezpiecznie w Internecie". W kategorii klas IV-VI drugie miejsce zdobyła Emilia Zawiślak z kl. VI b, natomiast w kategorii klas VII-VIII i III gimnazjum I miejsce zajęła Aleksandra Pogudz z kl. III a natomiast II Paula Rogowska również z kl. III a.

Działania w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu realizowali: Pani Dyrektor Edyta Nieśpiał, Pani Ewelina Skałecka i Pan Tomasz Lipian.

Dzień Bezpiecznego Internetu Dzień Bezpiecznego Internetu Dzień Bezpiecznego Internetu
Dzień Bezpiecznego Internetu Dzień Bezpiecznego Internetu Dzień Bezpiecznego Internetu
Inwestycje Gminne