Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Mistrzowie "królewskiej gry"

Prawie 70 uczniów z powiatu biłgorajskiego rywalizowało w czwartym Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Józefowa. Zawody zdominowali reprezentanci gospodarzy z Józefowa i szachiści ze szkoły w Tereszpolu Kukiełkach, którzy podzielili się miejscami na podium po połowie.

Mistrzowie królewskiej gryTurniej był rozgrywany w trzech kategoriach wiekowych, oddzielnie wśród dziewcząt i chłopców.

Spośród najmłodszych szachistów z klas I - III szkół podstawowych zwyciężył Kamil Wlaź z SP Józefów przed szkolnym kolegą Hubertem Słupskim i Jakubem Kimakiem z SP Tereszpol Kukiełki. W kategorii dziewcząt triumfowała Wiktoria Kwiatkowska także z SP Tereszpol Kukiełki, a kolejne miejsca na podium zajęły Gabriela Surmacz i Natalia Borowiec z SP Józefów.

Zawodnicy ze szkoły w Tereszpolu Kukiełkach okazali się bezkonkurencyjni w rywalizacji uczniów klas IV - VI. Wygrał Wojciech Hurkała, drugi był Dawid Kurzyński, a trzecie miejsce zajął Kamil Kręt. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Kinga Radymiak, na drugiej pozycji zawody ukończyła Kinga Hurkała z SP Tereszpol Kukiełki, a na trzeciej - Emilia Zawiślak z SP Józefów.

Reprezentanci gospodarzy zdominowali turniej w najstarszej grupie zawodników z klas VII - VIII podstawówek i gimnazjalistów. Zwyciężył Kacper Mielniczek, drugie miejsce zajął Krzysztof Rychter, a trzecie - Karol Chyrzyński. Wszyscy uczą się w Gimnazjum w Józefowie. Z kolei całe podium w kategorii dziewcząt zajęły szachistki ze szkoły w Tereszpolu Kukiełka. Na pierwszym stopniu stanęła Wioletta Margula, na drugim - Joanna Bielak, a trzecia była Magdalena Kawka.

Najlepsi szachiści odebrali puchary i medale, a wszyscy szachiści, oprócz pamiątkowych dyplomów, wzięli udział w losowaniu upominków, ufundowanych przez reprezentujących organizatorów - dyrektor Szkoły Podstawowej w Józefowie Edytę Nieśpiał i dyrektor miejscowego ośrodka kultury Beatę Zaśko oraz Jerzego Strzałkę.

W towarzystwie dyrektorek - Edyty Nieśpiał i Beaty Zaśko turniej otworzył Zastępca Burmistrza Józefowa Ryszard Ostasz, koordynatorką zmagań była Alicja Góra, a funkcję sędziego zawodów pełnił Artur Kimak.

Mistrzowie królewskiej gry Mistrzowie królewskiej gry Mistrzowie królewskiej gry
Mistrzowie królewskiej gry Mistrzowie królewskiej gry Mistrzowie królewskiej gry
Mistrzowie królewskiej gry Mistrzowie królewskiej gry Mistrzowie królewskiej gry
Mistrzowie królewskiej gry Mistrzowie królewskiej gry Mistrzowie królewskiej gry

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne