Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Dokarmiamy ptaki zimą - SP Józefów

Dokarmiamy ptaki zimąNareszcie zawitała do nas śnieżna i mroźna zima, ale pamiętajmy, że w takim okresie zwierzęta potrzebują pomocy ze strony ludzi. Ptaki – nasi mali sprzymierzeńcy nie zawsze mogą wydziobać spod śniegu nasiona roślin. Trzeba więc zakładać ptasie stołówki i systematycznie je dokarmiać.

W Szkole Podstawowej im. M. Romanowskiego w Józefowie w dniu 11.01.2019 r. odbyły się po raz kolejny w klasach I-III interesujące zajęcia z pracownikiem Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, inspektorem do spraw leśnictwa Panem Dariuszem Słupskim, który przygotował prezentację multimedialną na temat: "Jak dokarmiać ptaki zimą?". W spotkaniu uczestniczyła też Pani Danuta Kuszka - inspektor do spraw leśnictwa.

Dzieci poznały wiele ciekawostek na temat ptaków: ich wyglądu, sposobu życia, dokarmiania. Wiedzą jakie ptaki przebywają w naszym kraju zimą. Dowiedziały się, że nie można wieszać solonej słoninki dla sikorek, a przysmakiem ptaków są nasiona słonecznika.

Podsumowaniem zajęć były mini-konkursy przeprowadzone w klasach I i II, a dzieci w klasie III rozwiązywały krzyżówkę. Uczniowie wykazali się dużym zasobem wiedzy za co zostały nagrodzone zakładkami i innymi gadżetami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Biłgoraju, które również przekazało karmę do ptasich stołówek.

Na zakończenie spotkania Dyrektor Szkoły Pani Edyta Nieśpiał, nauczyciele klas I-III oraz uczniowie podziękowali gościom za wieloletnią współpracę i wyrazili chęć kontynuacji.

Dokarmiamy ptaki zimą Dokarmiamy ptaki zimą Dokarmiamy ptaki zimą
Dokarmiamy ptaki zimą Dokarmiamy ptaki zimą Dokarmiamy ptaki zimą
Dokarmiamy ptaki zimą Dokarmiamy ptaki zimą Dokarmiamy ptaki zimą
Inwestycje Gminne