Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Z kolędą w nowy rok

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Józefowie po raz kolejny, dbając o bożonarodzeniową tradycję, mogli pokazać swoje talenty artystyczne. W czwartek 10 stycznia wzięli udział w ósmym koncercie noworocznym, a na widowni zasiedli rodzice, nauczyciele i mieszkańcy gminy.

Z kolędą w nowy rokWystępy odbywały się w pięknej, świątecznej scenerii - przy blasku świec, w sali udekorowanej wiszącymi śnieżynkami i oszronionymi gałązkami. Koncert rozpoczęły jasełka w wykonaniu uczniów i szkolnego chóru "Animato". Potem były prezentacje taneczne i wokalne, przygotowane także przez absolwentów józefowskiej podstawówki.

Uczniowie klasy Ia zaśpiewali piosenkę "Wesoły Nowy Roczek", publiczność wysłuchała także gitarowej wersji kolędy "Gdy śliczna Panna", a klasa IIa przygotowała pastorałkę "Grudniowe noce" i dynamiczny układ taneczny "Taniec śnieżynek".

Z kolędą w nowy rokWyjątkowo zabrzmiała kolęda "Pójdźmy wszyscy do stajenki", którą Julia Bździuch zagrała na flecie prostym, a klasa IIIa zaprezentowała dwa utwory. Piosenkę "Gwiazdy tańczyły" zaśpiewały Sara Krzaczek, Gabriela Surmacz i Hanna Giełczyk, która popisała się również umiejętnością gry na keyboardzie, wykonując etiudę "Moderato 20".

Wśród uczniów SP w Józefowie są także utalentowane skrzypaczki, na przykład Daniela Naklicka z IVa, która zagrała kolędę "Gdy się Chrystus rodzi", "Kolędą dla Jezusa" urzekła publiczność Patrycja Kusztykiewicz z IIIb gimnazjum, natomiast Aleksandra Ostasz zebrała znakomite recenzje widzów za wykonany na flecie poprzecznym utwór "To już pora na Wigilię".

Czwartkowy koncert był również okazją do zaprezentowania zdolności tanecznych uczennic klas V i VI oraz powrotu na szkolną scenę absolwentki józefowskiej podstawówki Kai Peć, która z trzecioklasistami z gimnazjum - Patrycją Kusztykiewicz, Aleksandrą Pogudz i Michałem Buczkowskim - zaśpiewała piosenkę skomponowaną z okazji tegorocznej edycji "Szlachetnej paczki". Wymienione trio przypomniało także utwór "Taka jesteś Polsko!", przygotowany z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przez nauczycieli SP Józefów - Tomasza Kukiełkę i Marzenę Kowalczyk.

W finale do Kai Peć dołączył kolejny absolwent szkoły Kacper Studnicki, by zakończyć koncert trzema kolędami wykonanymi w duecie.

Wykonawcom, ich opiekunom i rodzicom za udział w noworocznym spotkaniu dziękowała dyrektor szkoły Edyta Nieśpiał, która skierowała słowa wdzięczności także do osób i instytucji, wspierających organizację koncertu z Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie i miejscowej Caritas oraz do członków Rady Rodziców.

Z kolędą w nowy rok Z kolędą w nowy rok Z kolędą w nowy rok

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne