Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Będzie dotacja na termomodernizację

Dzięki wsparciu Unii Europejskiej Gmina Józefów przeprowadzi termomodernizację budynków, w których mieszczą się - Samorządowy Zespół Szkół, Miejski Ośrodek Kultury i przedszkole. Samorząd właśnie otrzymał potwierdzenie przyznania dotacji w wysokości ponad 2 milionów złotych.

Będzie dotacja na termomodernizację- Będzie to kontynuacja prac, które prowadzimy systematycznie od wielu lat. Wszystkie wymienione budynki są ujęte w gminnym planie gospodarki niskoemisyjnej i mają przeprowadzony audyt energetyczny. Szczególnie ten drugi dokumentów określa dokładnie co mamy zrobić. We wszystkich obiektach wykonamy m.in. nowe instalacje centralnego ogrzewania, łącznie z wymianę grzejników i systemem zarządzania energią - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej Burmistrz Józefowa Roman Dziura.

Oprócz tego w zespole szkół, ośrodku kultury i przedszkolu zostaną wymienione niektóre elementy stolarki zewnętrznej, docieplone ściany i stropy oraz wykonana nowa elewacja. Ponadto w szkole i przedszkolu będą zamontowane baterie do ciepłej wody na fotokomórkę i nowe oświetlenie, a w tym drugim budynku także instalacja fotowoltaiczna. Z kolei w ośrodku kultury zostanie wyremontowana attyka nad wejściem do obiektu i schody zewnętrzne od ulic Krótkiej i Górniczej, które będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wartość kosztorysowa wszystkich robót to ponad 2 miliony 740 tysięcy złotych, z czego 2 miliony stanowi dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Ostateczny koszt robót będzie znany po wyłonieniu wykonawcy. Na razie gmina czeka na podpisanie umowy o przyznaniu dofinansowania i przygotowuje przetarg na realizację tych inwestycji. Według burmistrza Dziury wykonawca powinien być wybrany w pierwszej połowie przyszłego roku, a prace wykonane do końca 2019.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne