Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Józefowie na warsztatach produkcji mydła

Matematyka się nie zmydliMiejska Biblioteka Publiczna w Józefowie zaprosiła uczniów Szkoły Podstawowej w Józefowie do udziału w ciekawych warsztatach Mydlana Manufaktura.

Warsztaty były zorganizowane w ramach realizowanego przez bibliotekę projektu "Matematyka się nie zmydli" dofinansowanego przez Fundację mBanku. Miały one na celu wskazanie powiązań matematyki z innymi naukami ścisłymi.

Matematyka się nie zmydliUdział w nich wzięły dwie grupy: uczniowie klasy VIIa pod opieką pani Alicji Biszczanik oraz uczniowie klasy IIIb gimnazjum pod opieką pani Aleksandry Kusztykiewicz i ks. Marcina Serafina. Uczestnicy spotkania obejrzeli reportaż o dwóch poprzednich projektach, które biblioteka zrealizowała dzięki wsparciu Fundacji mBanku, a także prezentację multimedialną na temat produkcji mydła oraz wzięli udział w pierwszych warsztatach manufaktury mydlanej. Prowadząca zajęcia pani Katarzyna Karwan obudziła w uczniach kreatywność zapraszając ich do eksperymentowania z formą, kolorem, kształtem i zapachem. Uczniowie tworzyli glicerynowe mydełka według indywidualnych projektów. Własnoręcznie zrobione, pachnące i kolorowe mydełka zapakowane w ozdobną folię zabrali ze sobą do domu.

Inwestycje Gminne