Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Literacko-wokalne spotkanie ze św. Janem Pawłem II

W tym roku mija 40. rocznica wyboru Papieża Jana Pawła II. Od kilkunastu już lat mieszkańcy miasta i gminy Józefów w powiecie biłgorajskim nawiązują do tego historycznego wydarzenia recytując wiersze Karola Wojtyły i śpiewając piosenki religijne.

Literacko-wokalne spotkanie ze św. Janem Pawłem IITym razem miejscowy ośrodek kultury zaprasza na Spotkania z Poezją Papieską i Piosenką Religijną w 40. rocznicę konklawe, a zgłoszenia zainteresowanych przyjmuje do 11 października.

Propozycja jest skierowana przede wszystkim do mieszkańców gminy Józefów, ale, tak jak w poprzednich latach, mogą z niej skorzystać także wykonawcy z innych gmin. Przesłuchania będą się odbywać w czterech kategoriach wiekowych, od dzieci z najmłodszych klas szkół podstawowych, po dorosłych wykonawców.

Recytatorzy przygotowują jeden utwór Karola Wojtyły. Druga kategoria to prezentacje piosenek religijnych przez solistów, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne. Ich zadaniem będzie wykonanie dwóch polskich piosenek o tematyce religijnej z półplaybackiem lub z towarzyszeniem instrumentów.

Zgłoszenia chętnych są przyjmowane w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Krótkiej 9 w Józefowie, który jest głównym organizatorem papieskich spotkań.

Szczegółowe informacje można uzyskać osobiście w siedzibie ośrodka lub telefonicznie pod numerem: 84 687 81 22.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne