Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Grad nagród na Forum Inicjatyw Pozarządowych

Gmina Józefów ma silną reprezentację wśród laureatów Nagród Trzeciego Sektora, przyznawanych przez Radę Działalności Pożytku Publicznego Województwa Lubelskiego.

Grad nagród na Forum Inicjatyw PozarządowychIch uroczyste wręczenie odbyło się w czwartek 4 października podczas Lubelskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych, połączonego z Konwentem - Regionalna Sieć Współpracy Organizacji Pozarządowych z Samorządem Terytorialnym w Lublinie.

Spośród czterech kategorii dwie nagrody trafiły do Józefowa. Gmina zdobyła ją jako "Najlepszy samorząd wspierający działania Trzeciego Sektora województwa lubelskiego w 2017 roku", natomiast Stowarzyszenie Józefowska Kawaleria Rowerowa wygrała w kategorii "Najlepszych organizacji pozarządowych, promujących Trzeci Sektor i województwo lubelskie".

Ponadto Związek Stowarzyszeń Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych nagrodził JKR "Złotym Parasolem NGO" za zorganizowanie ogólnopolskiego rajdu rowerowego "Józefowska Majówka Rowerowa" jako cyklicznej imprezy służącej popularyzacji turystyki rowerowej oraz szlaków i tras rowerowych na Roztoczu.

Powody do zadowolenia ma również Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Rodzinie "Podaj Dłoń" z Józefowa, które podczas tego samego forum w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie otrzymało od Marszałka Województwa Lubelskiego wyróżnienie i medal z okazji "100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości", przyznane za całokształt działań na rzecz społeczności lokalnej.

Grad nagród na Forum Inicjatyw Pozarządowych Grad nagród na Forum Inicjatyw Pozarządowych Grad nagród na Forum Inicjatyw Pozarządowych

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne