Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Szkolne wykopki w Majdanie Napryskim

Ziemniak faszerowany po "Majdańsku", placki ziemniaczane, zapiekanka-kartoflanka i frytki. To tylko wybrane smakołyki, których będzie można skosztować w niedzielę 16 września na "Wykopkach" w Szkole Podstawowej w Majdanie Nepryskim w gminie Józefów.

Szkolne wykopki w Majdanie NapryskimPodczas imprezy, tradycyjnie będą zbierane pieniądze na potrzeby placówki, a występy artystyczne po raz pierwszy będą się odbywać na nowej, stacjonarnej scenie, która stanęła na placu szkolnym.

- Do tej pory na nasze festyny wypożyczaliśmy mobilną estradę, na której prezentowali się artyści. Nową udało się przygotować dzięki współpracy z mieszkańcami i miejscowym samorządem - mówi dyrektor SP w Majdanie Nepryskim Maria Rysztak.

Podczas imprezy, która rozpocznie się o 13.00, jako pierwsze nową scenę przetestują tancerze i wokaliści ze szkolnych zespołów "Promyczki" i "Nepryszki". Po nich taką okazję będą mieć Koła Gospodyń Wiejskich z Majdanu Nepryskiego i Hamerni, Kapela "Rzemyki" z Józefowa, zespół "Harmonia" z Tomaszowa Lubelskiego i "Solemis" z Łukowej.

Występom artystycznym będzie towarzyszyć mecz piłki nożnej, w którym Oldboje LKS "Cosmos" Józefów zmierzą się z rówieśnikami z Biłgoraja.

W programie są również animacje dla dzieci w "Imperium śmiechu", konkurs na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie, organizowany przez biłgorajski oddział KRUS oraz Spartakiada Seniorów w Nordic Walking.

Niedzielny festyn zakończy zabawa z zespołem "Akados".

"Wykopki" w Majdanie Nepryskim są organizowane od kilkunastu lat, a za pieniądze zebrane wśród gości placówka przeznacza na potrzeby uczniów. Jak będą wykorzystane pieniądze, zebrane na niedzielnej imprezie jeszcze nie wiadomo, ale wśród rozważanych propozycji jest m.in. zakup strojów dla zespołu wokalno-tanecznego. Wiele będzie jednak zależeć od frekwencji i hojności uczestników "ziamniaczanego festynu", na który zapraszają Społeczny Komitet Organizacyjny i Miejski Ośrodek Kultury.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne