Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Infrastruktura sportowa

Budowa kompleksu boisk wielofunkcyjnych w Józefowie kosztowała prawie 1 milion 400 tysięcy złotych. W ogłoszonym przetargu nieograniczonym na wykonanie boisk sportowych w ramach budowy kompleksu "Moje Boisko - Orlik 2012" zgłoszonych zostało 5 ofert, Inwestycję zrealizowała firma z Lublina Goebel Sport II.

"Wszystkie oferty spełniały wymagania zamawiającego. My natomiast wybraliśmy ofertę korzystną cenowo. Oprócz niej józefowskiego "Orlika" chciały budować firmy z Chełma, Warszawy i Szczecina" - informuje Burmistrz Roman Dziura.

b_150_85_16777215_00_images_zdjecia_inw_gminne_inwestycje_sportowe_orlik_orlik_20_7_2011.jpgProgram "Moje Boisko - Orlik 2012" objął budowę kompleksu sportowo-rekreacyjnego, w skład którego wchodzą dwa boiska sportowe tj.: boisko do piłki nożnej o nawierzchni syntetycznej typu "sztuczna trawa" o wymiarach 30 m x 62 m oraz boisko wielofunkcyjne do siatkówki, koszykówki, tenisa, a także do piłki ręcznej o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 30 m x 50 m. Ponadto prace objęły: ogrodzenie terenu, oświetlenie obiektu, które stanowią projektory zamocowane na dziewięciu masztach o wysokości 10 m oraz budynek sanitarno-szatniowy. W budynku sanitarno-szatniowym znajdują się: magazyn sprzętu gospodarczo sportowego, szatnie oddzielnie dla każdej płci lub drużyny, zespół higieniczno-sanitarny, pomieszczenie gospodarza obiektu i trenera środowiskowego.

Dzięki tym boiskom dzieci i młodzież zyskały miejsca do uprawiania sportu i rozwoju fizycznego.

gallery1 gallery1 gallery1

Stadion w Długim Kącie ma nowe boisko.

Całe boisko zostało wyfrezowane, wyrównane i wysiane specjalną mieszanką traw. Wykonawcą inwestycji w Długim Kącie była firma "Leśniewscy Eurogreen Polska".

Prace wykonywane na płycie boiska w Długim Kącie zostały zakończone siewem perforacyjnym z nawożeniem startowym. Siew perforacyjny z zastosowaniem sportowej mieszanki startowej i bogatego w fosfor nawozu zapewni młodym roślinom najlepsze warunki wzrostu i rozwoju w okresie od kiełkowania po pierwsze krzewienie. Miejmy nadzieję że nowa murawa spowoduje jeszcze lepsze wyniki piłkarzy z Józefowa.

Modernizacja stadionu Modernizacja stadionu Modernizacja stadionu
Inwestycje Gminne