Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Podsumowanie konkursu fotograficzno-literackiego

Zakończyła się trzecia edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficzno-Literackiego "Zamknij w kadrze, opowiedz piórem", organizowanego przez Szkolę Podstawową im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie.

Podsumowanie konkursu fotograficzno-literackiegoJury oceniło zgłoszone prace już kilka tygodni temu, a oficjalne podsumowanie, połączone z wręczeniem nagród, odbyło się w piątek 19 maja.

Na uroczystości przyjechali laureaci konkursu z opiekunami i rodzicami z Lipin Górnych, Bukowej, Świdnika i Biłgoraja, natomiast ci, którzy nie mogli przybyć przesłali zdjęcia, pozdrowienia, a nawet krótkie filmy z podziękowaniami.

Obecni na spotkaniu autorzy prac literackich przeczytali je publicznie, laureaci odebrali statuetki, a wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe. Wręczał je Burmistrz Józefowa Roman Dziura, natomiast gratulacje składali również Przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Hajduk, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Józefów Adam Kraczek, zastępca dyrektora Roztoczańskiego Parku Narodowego Andrzej Wojtyło, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Józefowie Elżbieta Jamroz i kierownik Przychodni "Nasze Zdrowie" w Józefowie Ewa Kolasińska-Gliwa.

Wszyscy nagrodzeni i goście otrzymali także pokonkursową publikację, która powstała dzięki wsparciu Nadleśnictwa Józefów.

Głównym celem artystycznej rywalizacji było sfotografowanie i opisanie ciekawych miejsc w Polsce oraz zachęcenie innych do odwiedzenia tych zakątków. Fotografie i wiersze, opowiadania, listy oraz inne prace literackie, nadesłali autorzy z różnych części Polski, od Buska-Zdroju, przez Elbląg po Lublin. Oceniali je Krystyna Basińska, Gabriela Grabowska i Aleksander Papiernik, którzy przyznali 10 nagród i 8 wyróżnień.

Jedyną nagrodę dla najmłodszych autorów z klas I - III szkoły podstawowej otrzymała Sandra Derylak z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipinach Górnych. Na liście nagrodzonych w kategorii klas IV - VI znaleźli się: Rafał Mankiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku, Nela Kaproń ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Lublinie i Izabela Małek ze Szkoły Podstawowej im. księdza Jerzego Popiełuszki w Bukowej.

Nagrody za prace przygotowane przez gimnazjalistów trafiły do: Jakuba Karwana z Samorządowego Zespołu Szkół Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Józefowie, Wiktorii Witczak z Samorządowego Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju i, kolejnej reprezentantki tej szkoły, Krystyny Jagodzińskiej.

W najstarszej kategorii wiekowej uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych nagrody otrzymali Weronika Kierepka z II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Świdniku, Aleksandra Cząstkiewicz z Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju i Karolina Kopińska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Parczewie.

Piątkową uroczystość, podsumowująca tegoroczny konkurs, przygotowały Edyta Nieśpiał, Beata Droździel, Jolanta Lal-Szkałuba, Dorota Momot, Marta Ostasz, Zofia Gaj-Radymiak i Maria Mielniczek z SP w Józefowie.

Podsumowanie konkursu fotograficzno-literackiego Podsumowanie konkursu fotograficzno-literackiego Podsumowanie konkursu fotograficzno-literackiego
Podsumowanie konkursu fotograficzno-literackiego Podsumowanie konkursu fotograficzno-literackiego Podsumowanie konkursu fotograficzno-literackiego
Podsumowanie konkursu fotograficzno-literackiego Podsumowanie konkursu fotograficzno-literackiego Podsumowanie konkursu fotograficzno-literackiego

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne