Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Bezpieczne dzieci - Bezpieczny Powiat - SP Józefów

Bezpieczne dzieci - Bezpieczny PowiatZgodnie z przepisami, każdy pieszy, poruszający się po zmroku na drodze poza obszarem zabudowanym, musi posiadać odblask. Choć obowiązek ten dotyczy osób w każdym wieku, warto szczególnie zadbać o bezpieczeństwo dzieci, które poruszają się na drodze.

Szkoła Podstawowa im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie realizuje wiele działań mających na celu jak najlepsze przygotowanie uczniów do bezpiecznego i mądrego uczestnictwa w ruchu drogowym. Dopełnieniem tych działań jest efektywna współpraca z instytucjami i podmiotami działającymi na rzecz bezpieczeństwa na drogach. W kwietniu b.r. Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Biłgorajski, reprezentowane przez członka zarządu Krzysztofa Michońskiego oraz Komisariat Policji w Józefowie reprezentowany przez Starszego sierżanta Marka Lisa przypomnieli zasady poruszania się po drogach oraz przekazali kamizelki odblaskowe dla uczniów klasy I oraz opaski odblaskowe dla wszystkich uczniów klas I-III. Dzięki tej cennej inicjatywie w elementy odblaskowe zostało wyposażonych 94 dzieci.

Takie i podobne działania pozwalają młodym uczestnikom ruchu drogowego łatwiej przyswoić sobie potrzebne informacje. Warto pamiętać jednak, że dzieci czerpią przykład przede wszystkim z zachowań dorosłych, obserwując ich reakcję w danej sytuacji. Żadne odblaski nie zastąpią zdrowego rozsądku pozostałych użytkowników dróg, zwłaszcza rodziców.

Społeczność Szkoły Podstawowej im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie składa serdeczne podziękowania sponsorom kamizelek i opasek odblaskowych:

  • Burmistrz Józefowa - Roman Dziura
  • Firma DeltaForest - Piotr Grzyb
Bezpieczne dzieci - Bezpieczny Powiat Bezpieczne dzieci - Bezpieczny Powiat Bezpieczne dzieci - Bezpieczny Powiat
Inwestycje Gminne