Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Wycieczka do Biłgoraja - SP Józefów

Wycieczka do Biłgoraja11.02.2016 r. uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie udali się na wycieczkę do Biłgoraja i poznali to miasto, niby wszystkim znane, ale z innej strony.

Zwiedzanie rozpoczęli od wizyty w Muzeum Ziemi Biłgorajskiej. Tam, w bardzo ciekawy sposób, poznali historię jednego eksponatu – sztandaru oddziału wojskowego walczącego na terenie powiatu biłgorajskiego, który nigdy nie wpadł w ręce okupanta. Następnie obejrzeli ekspozycję placówki partyzanckiej i wystawę broni "1914 – 1918 - Wielka wojna w regionie biłgorajskim". Odnaleźli ślady Józefowa i okolic w wystawie fotograficznej "Miejsca pamięci narodowej w powiecie biłgorajskim".

Kolejnym punktem wycieczki był spektakl "Inspektor Tłok prowadzi śledztwo", który uczestnicy wycieczki obejrzeli w Biłgorajskim Centrum Kultury. Przedstawienie to było innowacyjne, gdyż widownia wpływając na zakończenie sztuki czuła się współtwórcą spektaklu.

W ramach innowacji pedagogicznej "Poznaję z ciekawością, wybiorę świadomie, będę pracować z pasją" uczniowie przeprowadzili wywiady z przewodnikiem muzeum i młodymi aktorami. Poznali ścieżkę kształcenia, motywację wyboru i tajniki tych dwóch zawodów. Pobyt w Biłgoraju zakończył wspólny posiłek w pizzerii, gdzie uczniowie mogli wymienić się swoimi wrażeniami. Organizatorem wycieczki była pani Dorota Momot.

Wycieczka do Biłgoraja Wycieczka do Biłgoraja Wycieczka do Biłgoraja

Opracowała: Dorota Momot

Inwestycje Gminne