Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Imprezy turystyczne

Imprezy turystyczne

Kalendarz imprez turystycznych i kulturalnych w gminie Józefów w 2018 r.:

 • 1 maja - rajd rowerowy pn. "Józefowska majówka rowerowa".
 • 27 maja - Konkurs Piosenki Turystycznej.
 • 3 czerwca - Obchody 75 Rocznicy pacyfikacji Józefowa i okolicznych miejscowości.
 • 10 czerwca - XVI Mały Festiwal Piosenki Dziecięcej o Józefowskiego Słowika.
 • 30 czerwca - "Jagoczary".
 • 2 - 15 lipca - Plener malarsko-rzeźbiarski.
 • 20 - 21 lipca - Festiwal "Śladami Singera".
 • 18 - 19 sierpnia - XXVI Festiwal Kultury Ekologicznej.
 • 2 września - "XIII rajd gwieździsty na wzgórze Polak" - rajd rowerowy.
 • 9 września - " Jastrzębia Zdebrz" rajd rowerowy.
 • 22 - 23 września - XXII Ogólnopolski Rajd Pieszy im. Józefa Jóźwiaka.
 • 13 - 14 października - rajd rowerowy pn. "Złota jesień na Roztoczu z Radiem Lublin".
 • 11 listopada - "Rajd Niepodległości" Rajd rowery dla wszystkich miłośników historii, która także odcisnęła swoje piętno na roztoczańskiej ziemi.

Kalendarz ważniejszych imprez turystycznych w gminie Józefów w 2018 r.:

 • 1 maja - "Józefowska majówka rowerowa", cykliczna impreza rowerowa o ogólnopolskim zasięgu. Trasy rajdów przybliżają uczestnikom piękno i różnorodność Roztocza Środkowego. Rajd promuje gminę Józefów jako Rowerową Stolicę Roztocza. Organizator - Stowarzyszenie Józefowska Kawaleria Rowerowa (www.jkr.org.pl).
 • 19 - 20 maja - "ULTRAROZTOCZE 2018". Ogólnopolska impreza biegowa na dystansach 120, 90, 60 i 30 kilometrów.
 • 27 maja - Konkurs Piosenki Turystycznej. Ogólnopolska impreza dla wszystkich miłośników łagodnego gitarowego brzmienia i lirycznych strof. Organizator - Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie
 • 10 czerwca - XVI Mały Festiwal Piosenki Dziecięcej o Józefowskiego Słowika. Festiwal ma zasięg ogólnopolski. Symbolem imprezy jest tytułowy józefowski słowik wykonany z miejscowego kamienia przez lokalnego twórcę. Organizator - Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie.
 • 30 czerwca - "Jagoczary". To już kolejne spotkanie z tradycją i kulturą naszego regionu.  Regionalne smaki, obyczaje, opowieści. Główną bohaterką jest czarna jagoda, niezwykle popularna i chętnie wykorzystywana nie tylko w kuchni, ale także w domowej apteczce. Organizatorem jest grupa młodych zapaleńców o nazwie "Jagoczary".
 • 2 - 15 lipca - Plener malarsko - rzeźbiarski. Cykliczne wydarzenie artystyczne na terenie naszego miasta, gdzie młodzi artyści Wydziału Artystycznego z lubelskiego UMCS szlifują swój warsztat, jednocześnie pokazując szerokiej publiczności trudny proces tworzenia. Zakończeniem wydarzenia jest wystawa poplenerowa ciesząca się dużym zainteresowaniem mieszkańców Józefowa jak i odwiedzających naszą gminę turystów. Organizator - Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie.
 • 20 - 21 lipca - Międzynarodowy Festiwal "Śladami Singera". Jest cykliczną imprezą obejmującą zasięgiem województwo lubelskie, kolejne miasta i miasteczka odwiedzane przez grono młodych artystów różnych profesji z wielu stron świata. Młodzi wykonawcy cofają je w czasie, sztuką, magią, słowem, czarem muzyki, przywołują duchy niegdyś tu obecnych mieszkańców. Organizator - Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie.
 • 18 - 19 sierpnia - XXVI Festiwal Kultury Ekologicznej, to wydarzenie na stałe wpisane jest w rytm kulturalnego Józefowa, ogólnopolska impreza promująca nie tylko piosenkę "ekologiczną", ale też ideę myślenia proekologicznego. W związku z festiwalem gościliśmy wielu rozpoczynających karierę młodych artystów. Finałem imprezy jest co roku występ gwiazdy dużego formatu. Organizator - Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie.
 • 18 czerwca - "EKOrajd". Rajd rowerowy organizowany w ramach Festiwalu Kultury Ekologicznej
 • 21 - 22 września - XXII Ogólnopolski Rajd Pieszy im. Józefa Jóźwiaka. Stowarzyszenie Wychowanków LO w Józefowie wraz z Samorządowym Zespołem Szkół w Józefowie, kultywują tradycję rajdów pieszych, przybliżając tę ideę młodemu pokoleniu. Podczas dwudniowej imprezy wspomnienia przeplatają się z dźwiękami gitar i trzaskiem ogniska przy którym uczniowie, nauczyciele i absolwenci spotykają się po całodziennych wędrówkach.
 • 13 - 14 października -  "Złota jesień na Roztoczu z Radiem Lublin", to kolejna rowerowa wyprawa po roztoczańskich drogach i dróżkach. Zaprzyjaźniona grupa rowerzystów związana z lubelską rozgłośnią co roku na nowo odkrywa tajemnice Roztocza, relacjonując wszystko na żywo w radiowym eterze. Organizator - Stowarzyszenie Józefowska Kawaleria Rowerowa.
 • 11 listopada - "Rajd Niepodległości" Rajd rowery dla wszystkich miłośników historii która także odcisnęła swoje piętno na roztoczańskiej ziemi.

Rajdy rowerowe - animatorem rajdów rowerowych jest stowarzyszenie Józefowska Kawaleria Rowerowa - www.jkr.org.pl


Informacja turystyczna 

Pawilon Geoturystyczny
26-460 Józefów
ul. Kościuszki 37a
tel. 84 687 96 69
 

 

Inwestycje Gminne