Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Artykuły

Wyniki kwesty na cmentarzu w Górecku Kościelnym

Kwesta na cmentarzu w Górecku KościelnymZgodnie z wcześniejszymi  zapowiedziami i ustaleniami Społeczny Komitet Ochrony i Renowacji Cmentarza w Górecku Kościelnym przeprowadził w dniach 31.X - 01.XI 2010 r. kwestę  na renowację pomników i nagrobków.  Przez dwa dni zebrano 3468 zł. Cenne uwagi i spostrzeżenia, zainteresowanie oraz miłe słowa, potwierdzają celowość powołania komitetu oraz jego działania w zakresie wykonanych prac i pozyskiwania środków finansowych. Obok członków SKOiRC w akcję włączyli się uczniowie Szkół Podstawowych z Górecka Starego i Aleksandrowa oraz  młodzież z Grupy Franciszkańskiej. Wyrażamy słowa podziękowania za przychylność, serdeczność, ofiarność  i pomoc dla naszych działań, których celem jest zachowanie dla potomnych wartości  historycznych, kulturowych i patriotycznych, znajdujących się na naszym miejscowym cmentarzu. Od początku działania komitetu wspiera ksiądz proboszcz Tadeusz Sochan oraz Urząd Miejski w Józefowie.

W czasie jesiennych prac udało nam się wydobyć do połowy zapadniętą płytę nagrobną śp. MARIANNY KARPIŃSKIEJ – 1875 r. Chcąc zachować wygląd grobu zgodny z obrazem historycznym, zwracamy się z prośbą o przekazanie informacji dotyczących pierwotnego wykończenia tego zabytku. Wszelkie informacje można przekazać na niżej wskazany kontakt:

Krzysztof Kwiatkowski 517 458 214
Marian Kusztykiewicz  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Księża Parafii Górecko Kościelne

Na konto komitetu:
71 9614 0008 2003 0000 8080 0001
można także dokonywać wpłat indywidualnych.

Kwesta na cmentarzu w Górecku Kościelnym Kwesta na cmentarzu w Górecku Kościelnym Kwesta na cmentarzu w Górecku Kościelnym
Kwesta na cmentarzu w Górecku Kościelnym Kwesta na cmentarzu w Górecku Kościelnym Kwesta na cmentarzu w Górecku Kościelnym

Inwestycje Gminne