Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Artykuły

Przed sesją o Orliku i funduszu

Utworzenie funduszu sołeckiego i zagwarantowanie środków na budowę popularnego "Orlika"- to jedne z najważniejszych tematów środowej sesji Rady Miejskiej w Józefowie w Powiecie Biłgorajskim.

Jeśli radni zgodzą się na wydzielenie z budżetu gminy pieniędzy na fundusz sołecki, mieszkańcy poszczególnych miejscowości sami będą mogli decydować na co je przeznaczyć.

Burmistrz Roman Dziura zastrzega, że o tym ile środków otrzymają konkretne wsie, będzie wiadomo dopiero przy okazji uchwalania przyszłorocznego budżetu. Teraz chodzi jedynie o uchwałę w sprawie utworzenia funduszu. Rada Miasta musi ją podjąć do końca marca jeśli chce, by pieniądze mogły być wydawane w przyszłym roku.

Radni mają też znaleźć środki na budowę kompleksu boisk, który ma powstać przy liceum, gimnazjum, szkole podstawowej i przedszkolu w Józefowie. Ze wstępnych szacunków wynika, że inwestycja może kosztować ponad 1 milion 600 tysięcy złotych, z czego samorząd zapłaci tylko 1/3 kosztów. Resztę otrzyma z Ministerstwa Sportu i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

Początek sesji w środę 24 marca o 10.00.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie www.iaslubelskie.pl

Inwestycje Gminne