Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Artykuły

Akademia z okazji Święta Niepodległości - SP Górecko Stare

Dnia 16 listopada w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, w której oddaliśmy szacunek wszystkim Polakom, tym którzy odeszli i tym, którzy żyją obecnie. Bo dziś nie musimy walczyć i strzelać, dziś nie musimy oddawać swego życia, lecz pamiętamy tych, którzy nie szczędzili Ojczyźnie tego, co dla ludzi najcenniejsze- własnego życia, a wszystko po to, żeby Polska była Polską. Dla wszystkich uczestniczących w akademii była to doskonała lekcja historii, którą przygotowali uczniowie klasy IV i V pod opieką pani Małgorzata Ostasz.

 

Wyraz pamięci o żołnierzach - SP Górecko Stare

W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych uczniowie Szkoły Podstawowej im. Konrada Bartoszewskiego-Wira w Górecku Starym uporządkowali groby żołnierskie na cmentarzu w Górecku Kościelnym, udekorowali je wiązankami kwiatów w barwach narodowych oraz zapalili znicze. W ten sposób uczniowie oddali hołd żołnierzom i partyzantom poległym podczas II Wojny Światowej oraz bohaterom Powstania Styczniowego z 1863 r.

Wycieczka do Wioski Przygody Frajda w Bliżowie - SP Górecko Stare

W dniu 29 września 2016 r.odbyła się wycieczka do miejscowości Bliżów,  w której znajduje się "Wioska Frajdy". Po dotarciu na miejsce wzięliśmy udział w przeróżnych zabawach i konkurencjach sportowych, odwiedziliśmy Wioskę Indian, w której rozpalaliśmy ogień krzemieniem, piłowaliśmy pniak piłą "moja-twoja", wbijaliśmy gwoździe i strzelaliśmy z łuku. Na chwilę zamieniliśmy się w poszukiwaczy skarbów i szukaliśmy monet zakopanych w piasku. Przebyliśmy również wymagający tor przeszkód, na którym znajdywały się równoważnie, linki ułożone jak pajęczyna i siatka zawieszona na drzewach. Przeciągaliśmy linę, udawaliśmy siłaczów i graliśmy w "trojaki". Po wszystkich atrakcjach przewodnicy zaprosili nas na gorącą herbatę, pieczone na grillu kiełbaski i ziemniaczki.

Spotkanie z surykatką - SP Górecko Stare

27 października 2016 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Konrada Bartoszewskiego-Wira  w Górecku Starym uczestniczyli w edukacyjnych warsztatach przyrodniczych "Mali Odkrywcy Zwierząt" zorganizowanych przez FIRMĘ FORMAT współpracującą z płockim ZOO.

Niezwykłym gościem był Timon. Uczniowie dowiedzieli się o życiu i zwyczajach surykatek oraz mieli możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia.

Zawody w grze zespołowej "Dziwak" - SP Górecko Stare

W dniu 14 września 2016 r. w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w Szkole Podstawowej w Józefowie odbyły się zawody w nowej grze zespołowej o nazwie "Dziwak".

Nasza szkoła została zaproszona do rywalizacji i zapoznania się z jej zasadami. Celem spotkania była promocja nowej gry i wspólna zabawa.

Pełen atrakcji Dzień Edukacji - SP Górecko Stare

W dniu 19 października 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Konrada Bartoszewskiego-Wira w Górecku Starym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona ze ślubowaniem klasy pierwszej. Tegoroczni pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły przez Panią Dyrektor i otrzymali błogosławieństwo na dalsze lata nauki z rąk księdza proboszcza. Jednak zanim to nastąpiło złożyli przysięgę na sztandar szkoły, zobowiązującą do odpowiednich zachowań i postaw, do działań na rzecz własnego rozwoju, szkoły i ojczyzny.

Po formalnej części uroczystości, starsi uczniowie zaprezentowali kilka humorystycznych scenek z życia szkolnego, a przedszkolaki uświetniły całe przedstawienie swoim śpiewem. Następnie przedstawiciele SU złożyli gronu pedagogicznemu serdeczne życzenia i podziękowania oraz wręczyli upieczone specjalnie na tę okazję ciasteczka.

Kolejnym punktem tego wydarzenia było przemówienie Pani Dyrektor, w którym przekazała nauczycielom i pracownikom szkoły wyrazy uznania za ich trud i zaangażowanie w codzienną pracę. Słowa wdzięczności skierowała Pani Dyrektor również do sponsorów, którzy bezinteresownie wspierają inicjatywy podejmowane w szkole.

Na zakończenie obchodów Dnia Edukacji Narodowej nastąpiło rozstrzygnięcie wewnątrzszkolnego konkursu na "Zwierzaczka – cudaczka". Uczniowie podczas zajęć plastycznych samodzielnie tworzyli zwierzaki z warzyw, owoców, liści, patyków, kasztanów itp. po czym ich prace trafiły na szkolną wystawę, a wtedy odbyło się głosowanie jury, w skład którego weszli uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.

Zwycięzcami konkursu zostali:

  • I miejsce – Miłosz Stefański
  • II miejsce – Julian Rawiak
  • III miejsce - Kornelia Terlecka
  • IV miejsce - Katarzyna Łojek
  • V miejsce  – Karolina Rawiak

Wycieczka do Kolorowego Rancza w Łauniach - SP Górecko Stare

W dniu 17 maja 2016 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Konrada Bartoszewskiego-Wira w Górecku Starym gościli na "Kolorowym Ranczo" w Łabuniach. Podczas wizyty dzieci dowiedziały się jak dawniej w domowych warunkach wyrabiano drożdżowe ciasto i masło, skosztowały wszystkich tych rarytasów popijając je świeżym mlekiem od kozy. Główną atrakcją była zabawa ze zwierzętami m.in. owieczkami, kózkami, świnką wietnamską, świnkami morskimi, królikiem i kucykiem oraz obserwacja ptactwa domowego i ozdobnego na wybiegu. Dzieci brały też czynny udział w "eko-figlach", które uczyły pracy zespołowej i kształtowały wyobraźnie przestrzenną. Niebywałą frajdę sprawiła im też "bitwa na mąkę". Radości nie było końca. Pobyt na Kolorowym Ranczo zakończył się wspólnym ogniskiem.

Dziękujemy gospodarzom Kolorowego Rancza w Łabuniach za różnorodność atrakcji i niesamowitą gościnność.

Wyjazd w całości został sfinansowany z funduszy Rady Rodziców.

Inwestycje Gminne