Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Artykuły

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/19 - SP Stanisławów

19 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/19. Dyrektor szkoły pani Kazimiera Gontarz przypomniała wszystkie sukcesy i osiągnięcia naszych uczniów, jakie odnieśli w różnych konkursach i zawodach w mijającym roku. Podkreśliła, że jest to duża zasługa zarówno nauczycieli jak i rodziców, którzy aktywnie włączali się w życie szkoły, troszczyli się o rozwój i wychowanie swoich dzieci.

Uczniowie wyróżniający się w nauce i zaangażowani w pracę na rzecz szkoły otrzymali nagrody oraz dyplomy:

  • Klasa I - Emilia Waszczuk, Angelika Momot, Klaudia Kudełka,
  • Klasa II - Martyna Kudełka,
  • Klasa III - Roksana Gontarz, Dominik Garduła,
  • Klasa IV - Dominika Nędzyńska, Wojciech Nędzyński, Natalia Przytuła, Mikołaj Naklicki,
  • Klasa V - Maja Dobek, Karolina Przytuła, Agata Gontarz,
  • Klasa VII - Michalina Słupska.

Przyznano także dyplom za uzyskanie najwyższej średniej w nauce, który trafił w ręce klasy V.

Sportowcem Roku w kategorii dziewcząt została Justyna Momot, natomiast w kategorii chłopców Dawid Mazur. Czytelnikiem Roku w kategorii kl. I-III została Martyna Kudełka, natomiast w kategorii kl. IV-VI Karolina Przytuła. Nagrody otrzymali również uczniowie, którzy aktywnie pracowali na rzecz szkoły oraz godnie reprezentowali szkołę na różnych uroczystościach gminnych i państwowych: Michalina Słupska, Justyna Momot i Piotr Dobek. Przyznano także puchary dla najładniejszej klasy - otrzymały je klasy II, V i VI.

W kolejnej części odbyła się część artystyczna, podczas której uczniowie klasy VIII skierowali słowa podziękowania do wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz swoich rodziców w formie wierszy i piosenek, a także wręczając upominki.

Na zakończenie pani dyrektor życzyła wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji. Uczniowie w radosnych nastrojach udali się do klas na ostatnie przed wakacjami spotkanie ze swoimi wychowawcami.

 

Zwiedzamy okolicę - SP Stanisławów

07 czerwca 2019 r. uczniowie klas I-IV wybrali się do Zwierzyńca. Celem wycieczki było bliższe poznanie tego pięknego miasteczka, które natura obdarzyła wspaniałymi lasami jodłowo - bukowymi. Zwiedzanie Roztoczańskiego Parku Narodowego rozpoczęło się od wyruszenia najpopularniejszą ścieżką dydaktyczną na Bukową Górę. Podczas wędrówki uczestnicy podziwiali wspaniałe drzewostany, a ze szczytu - imponujący widok na Roztocze Środkowe. Po drugiej stronie góry czekała na nich kolejka, która przez godzinę woziła uczniów po okolicy. Kolejnym punktem wycieczki był Ośrodek Edukacyjno- Muzealnym. Uczniowie mogli stanąć oko w oko z wilkiem, niedźwiedziem czy konikiem polskim. Ta niepowtarzalna wystawa, wzbogacona scenografią, oświetleniem i dźwiękiem zabrała ich w świat przyrody Parku i Roztocza. Zwieńczeniem wycieczki była pizza i lody, przy których uczniowie dzielili się wrażeniami i jednogłośnie stwierdzili, że Zwierzyniec jest bez wątpienia "Perłą Roztocza". Organizatorami wycieczki były panie: Katarzyna Traczyk-Surmacz i Agnieszka Skowyra-Łach.

Konkurs Pięknego Czytania - SP Stanisławów

Dnia 10.06.2019 r. w naszej szkole odbyła się akcja "Jak nie czytam, jak czytam!". Głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką. Nasi uczniowie wraz z nauczycielami pod czujnym okiem bibliotekarki pani Joanny Kraski  czytali – bez przymusu, każdy to, na co miał ochotę. Była to świetna okazja do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów.

Tego dnia odbył się także Konkurs Pięknego Czytania. Przebiegał w II kategoriach wiekowych: kl. I-III oraz kl. IV- VI. Cele konkursu to: kształcenie umiejętności płynnego czytania, wzbudzanie zainteresowania książką, uwrażliwianie na piękno literatury. Wszyscy czytający zaprezentowali się pięknie. Komisja w składzie:  dyrektor szkoły pani Kazimiera Gontarz, pani Anna Adamczuk-Borys i pani Justyna Wlizło wyłoniła zwycięzców.

  • Kategoria klas I-III - Emilia Waszczuk kl. I
  • Kategoria klas IV-VI - Agata Gontarz kl. V

Konkurs pokazał, że kontakt z książką nie jest naszym uczniom obcy i chętnie sięgają oni po literaturę. Organizatorem konkursu była pani Ewa Knap.

Ach, Pieniny, jakie piękne! - SP Stanisławów

Ach, Pieniny, jakie piękne! - tak stwierdzili uczniowie ze szkoły w Stanisławowie biorący udział w wycieczce do Szczawnicy w dniach 05–07 czerwca 2019 r.

Pieniny to miejsce o wyjątkowym krajobrazie i klimacie, a także malowniczej przyrodzie, oferujące dużo różnorodnych atrakcji turystycznych. Wielkim wyzwaniem dla uczniów było zdobycie szczytu góry Palenicy, z której widoczna była panorama Pienin z Trzema Koronami i Sokolicą oraz Tatr Słowackich i Łomnicy. Niesamowitym przeżyciem dla uczniów były zjazdy kolejką grawitacyjną, podczas których podziwiali usytuowane w pobliżu wspaniałe sztuczne zwierzęta i grzyby dużych rozmiarów. Niewątpliwą atrakcją wycieczki był spływ Dunajcem, zdobycie Gubałówki w Zakopanem, a także zabawy wodne, zjeżdżalnie i jaccuzi w Chochołowskich Termach. Uczniowie zwiedzili również urokliwy Wąwóz Homole. Przeszli kamienistym szlakiem wzdłuż potoku na platformę widokową, skąd zjechali wyciągiem krzesełkowym na miejsce postoju busa.

Pobyt na wycieczce dostarczył uczniom wiele energii, poszerzył zakres wiedzy geograficzno – przyrodniczej, uwrażliwił na pewne zachowania, dał możliwość sprawdzenia się w różnych sytuacjach i szansę na przezwyciężenie swoich słabości. Góry zachwyciły wszystkich uczestników wycieczki. Z pewnością nie raz jeszcze tam wrócą.

Wycieczkę zorganizowała p. Zofia Grzeszyk. Opiekę nad uczniami sprawowali p. Kazimiera Gontarz i p. Cezary Borkowicz.

Spotkanie z Panem Policjantem - SP Stanisławów

5 czerwca 2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panem Policjantem z Komisariatu Policji w Józefowie. Tematem spotkania była pogadanka na temat bezpiecznego wypoczynku w okresie wakacji. Podczas spotkania dzieci zapoznano z zasadami bezpiecznego zachowania podczas pobytu w domu, w szkole, na ulicy. Najważniejszym elementem pogadanki był jednak bezpieczny letni wypoczynek. Podczas prelekcji przypomniano dzieciom o zasadach bezpiecznego wypoczynku podczas pobytu w domu, nad wodą, w górach. Informowano dzieci o zagrożeniach wynikających z nie zachowania ostrożności w kontaktach z osobami nieznajomymi. W związku z przypadkami pobytu w wakacje  w domu starano się uwrażliwić najmłodszych na zagrożenia i ewentualne skutki prawne będące wynikiem niewłaściwego korzystania z Internetu, telefonów komórkowych. Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawali bardzo dużo pytań.

Dzień Dziecka 2019 - SP Stanisławów

4 czerwca w naszej szkole obchodzony był Dzień Dziecka. Jak co roku z tej okazji Rada Rodziców oraz nauczyciele przygotowali szereg atrakcji - konkurencje sportowe, konkursy wiedzy oraz słodkie upominki. Tego dnia gościliśmy także uczniów z SP Majdan Nepryski, którzy wspólnie z uczniami ze Stanisławowa rozegrali turniej piłki ręcznej. Obie drużyny walczyły zaciekle, jednak drużyna z Majdanu okazała się lepsza. Wspólna zabawa była znakomitą odskocznią od szkolnych obowiązków. Na buziach wszystkich dzieci gościł uśmiech.

Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy, by każdy dzień był dla nich Dniem Dziecka.

Wyprawa do ZOO - SP Stanisławów

Dnia 06.06.2019 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się do Ogrodu Zoologicznego w Zamościu. Celem wycieczki była edukacja dzieci w zakresie zwierząt oraz przyrody.

Była to doskonała okazja do poznania i zobaczenia na własne oczy zwierząt egzotycznych, które nie występują w Polsce w środowisku naturalnym. Dzieci zobaczyły między innymi: kangury, tygrysy, lwy, zebry... Wielkim zainteresowaniem cieszyły się też żyrafy, które są w zamojskim ZOO od całkiem niedawna. Nasze przedszkolaki mogły również zobaczyć z bliska zwierzęta żyjące w Polsce – takie jak: rysie, kozy, daniele, puchacze. Po intensywnym zwiedzaniu dzieci udały się na zasłużony posiłek w restauracji na terenie ZOO.

Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory wzajemnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki.

Opiekę na dziećmi sprawowały panie Justyna Wlizło, Magdalena Późniak, Katarzyna Grochowska.

Inwestycje Gminne