Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Artykuły

Gminny Mistrz Matematyki - SP Stanisławów

17 maja 2019 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Matematyczny dla uczniów klas IV-V "Gminny Mistrz Matematyki". W konkursie wzięło udział 12 uczniów ze szkół podstawowych z terenu Gminy Józefów.

Celem konkursu było:

 • rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów;
 • wskazywanie praktycznych zastosowań matematyki;
 • wdrażanie uczniów do samodzielnej pracy nad pogłębianiem i rozszerzaniem wiadomości zdobytych na lekcjach;
 • współpraca nauczycieli matematyki uczących w szkołach podstawowych na terenie naszej gminy.

Konkurs przebiegał zgodnie z regulaminem. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: p. Kazimiera Gontarz (SP Stanisławów), p. Anna Mazurek (SP Majdan Nepryski), p. Marzena Gąsiorek (SP Józefów). Uczniowie, przez 60 minut rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności. Wszyscy uczniowie reprezentowali wysoki poziom wiedzy, jednakże nie wszystkim udało się pokonać trudności podczas rozwiązywania zadań.

Wyniki konkursu:

Matematyczni Mistrzowie klasa IV:

 • I miejsce: Aleksandra Lipian - SP Józefów, Mikołaj Naklicki - SP Stanisławów
 • II miejsce: Jakub Bednarczyk - SP Józefów

Matematyczni Mistrzowie klasa V:

 • I miejsce: Maja Dobek - SP Stanisławów
 • II miejsce: Amelia Murzacz - SP Józefów

Podziękowania otrzymali również nauczyciele przygotowujący uczniów do udziału w konkursie. Wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich nauczycielom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w matematycznych zmaganiach. Konkurs przygotowały panie: Anna Adamczuk-Borys, Kazimiera Gontarz.

 

Książka - mój przyjaciel - SP Stanisławów

10 maja dzieci z oddziałów przedszkolnych gościły u siebie w sali panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Józefowie. Zajęcia były jednym z punktów prowadzonej przez panią Justynę Wlizło innowacji pedagogicznej "Książka - mój przyjaciel". Celem spotkania było rozbudzenie zainteresowania książkami, wzbogacanie słownictwa i pobudzanie wyobraźni. Przedszkolaki z wielkim entuzjazmem uczestniczyły w ciekawych zajęciach. Bardzo szybko zaprzyjaźniły się z panią Kasią, co pozytywnie wpłynęło na przebieg całego spotkania. Na koniec obiecały, że z przyjemnością odwiedzą panią bibliotekarkę w jej pracy.

XIX Regionalny Konkurs Recytatorski im. Mieczysława Romanowskiego - SP Stanisławów

08 kwietnia 2019 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie odbył się XIX Regionalny Konkurs Recytatorski im. Mieczysława Romanowskiego. Cel konkursu to przybliżenie twórczości i sylwetki poety – powstańca Mieczysława Romanowskiego. Uczestnikami mogli być uczniowie klas VII, VIII szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Naszą szkołę reprezentowała uczennica kl. VII Michalina Słupska, która znalazła się w gronie nagrodzonych, zajmując III miejsce. Uczennicę przygotowała pani Ewa Knap.

Nasze osiągnięcia - SP Stanisławów

Jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Stanisławowie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci organizowanym przez KRUS.

W tegorocznej, IX edycji: "Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje", uczennica klasy II - Weronika Kozyra została wyróżniona w swojej kategorii wiekowej. Otrzymała nagrodę wręczoną osobiście przez pana Henryka Paskę i pana Zbigniewa Antoniaka - pracowników KRUS w Biłgoraju.

Podziękowanie za udział w konkursie otrzymały także: Amelia Kozyra, Roksana Gontarz i Wiktoria Bukała. Opiekunem plastycznym Weroniki Kozyry była p. Agnieszka Skowyra-Łach.

I Szkolny Konkurs Recytatorski "Poezją witamy wiosnę" - SP Stanisławów

04 kwietnia w naszej szkole odbył się I Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem "Poezją witamy wiosnę". Cel konkursu to popularyzowanie poezji dziecięcej oraz rozwijanie recytatorskich uzdolnień. W zmaganiach wzięło udział 18 recytatorów z klas I-V.

Wszyscy zaprezentowali się znakomicie, było wiosennie, zielono i wesoło. Jurorzy mieli trudne zadanie, by wyłonić najlepsze prezentacje. Ostatecznie komisja przyznała nagrody następującym uczestnikom:

Kategoria klas I-III:

 • I miejsce - Angelika Momot kl. I
 • II miejsce - Hubert Gierczak kl. 0
 • III miejsce - Kaja Kudełka kl. 0

Kategoria klas IV- VIII

 • I miejsce - Agata Gontarz kl. V
 • II miejsce - Maksymilian Dyjak kl. IV
 • III miejsce - Wojciech Nędzyński kl. IV

Nagrodzeni otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, a pozostali drobne upominki rzeczowe. Wszystkim serdecznie gratulujemy! Konkurs zorganizowały panie Joanna Kraska i Ewa Knap.

Uczta dla ducha i ciała - wycieczka do Lublina - SP Stanisławów

09 maja uczniowie z klas IV-VIII odwiedzili Lublin. Celem wyjazdu było przede wszystkim obejrzenie spektaklu "Sposób na Alcybiadesa" - adaptacji kultowej książki dla młodzieży Edmunda Niziurskiego. Od tamtej pory zmienił się system nauczania, program, nauczyciele, uczniowie, czasy się zmieniły, ale niezmienna pozostała odwieczna wojna między nauczycielami a uczniami. Akcja przedstawienia została przeniesiona do czasów współczesnych, do jednej z lubelskich szkół, a bohaterami są dziewczyny: Ciamcia i Słaba oraz chłopcy: Zasępa i Pędzel. To właśnie oni próbują zdobyć sposób na historyka zwanego Alcybiadesem i powstrzymać szalone edukacyjne zapędy ciała pedagogicznego. Po uczcie dla ducha, przyszła kolej na coś dla ciała. Uczniowie wybrali się do parku trampolin Strefa Wysokich Lotów. Tam pod czujnym okiem instruktorów wzięli udział w nietypowej lekcji wf - wykonywali salta, nurkowali w gąbkach oraz huśtali się na linach. W drodze powrotnej długo dyskutowali o obejrzanej sztuce a także zabawach w parku trampolin, twierdząc, że na pewno jeszcze wrócą do Lublina.

Wyjazd zorganizowała pani Ewa Knap, opiekę pełniły także panie: Katarzyna Ungier i Joanna Kraska.

Powitanie wiosny! - SP Stanisławów

21 marca uczniowie wszystkich klas Szkoły Podstawowej w Stanisławowie oraz zerówki i Oddziału Przedszkolnego wraz z opiekunami wybrali się na poszukiwanie oznak wiosny. Tropy zaprowadziły poszukiwaczy, aż na "Wzgórze Kamień". Tam strudzeni wędrowcy ogrzali się przy ognisku, upiekli kiełbaski i w radosnej atmosferze, okrzykami: Żegnaj zimo - witaj wiosno, powitali wiosnę.

Nad przebiegiem wydarzenia czuwali uczniowie z Samorządu Szkolnego wraz z opiekunami panem Cezarym Borkowiczem i panią Agnieszką Skowyrą-Łach.

Inwestycje Gminne