Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Artykuły

Sukcesy matematyczne naszych uczniów - SP Józefów

Dwunastu uczniów z klas czwartych i piątych szkół podstawowych z terenu Gminy Józefów dzielnie zmagało się z nieschematycznymi oraz wymagającymi dużej wiedzy i umiejętności zadaniami matematycznymi podczas konkursu "Gminny Mistrz Matematyki 2019", który został przeprowadzony 17 maja 2019 r w Szkole Podstawowej w Stanisławowie.

Jesteśmy dumni, że wśród najlepszych matematyków, którzy doskonale poradzili sobie z rozwiązaniem niełatwych zadań znaleźli się nasi uczniowie:

 • Tytuł Mistrza klas czwartych otrzymała Aleksandra Lipian z kl. IVa
 • Tytuł Wicemistrza klas czwartych - Jakub Bednarczyk z kl. IVa
 • Tytuł Wicemistrza klas piątych odebrała Amelia Murzacz z klasy Vb, natomiast tuż za nią uplasował się Wojciech Olesiuk z klasy Va.

Młodych matematyków do udziału w konkursie przygotowały panie Aleksandra Kusztykiewicz, Alicja Biszczanik, Marzena Gąsiorek. Bardzo serdecznie wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy naszym dzielnym matematykom dalszych sukcesów!!!

"Broń się nie trać wiary" - spotkanie profilaktyczne - SP Józefów

14.05.2019 r. uczniowie klas VII, VIII oraz gimnazjum Szkoły Podstawowej w Józefowie, wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym "Broń się nie trać wiary". Spotkanie to prowadził Piotr "Lupi" Lubertowicz, wokalista, gitarzysta, autor tekstów, na stale wiązany z polską sceną blusowo-rockową. Piotr Lubertowicz przeszedł bardzo wiele w swoim życiu i tymi doświadczeniami w niezwykle sugestywny, szczery i bezpośredni sposób, podzielił się z naszą młodzieżą. W swoim spotkaniu zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa czyhające na młodych ludzi takie jak: alkohol, narkotyki, papierosy, dopalacze oraz cyberprzemoc. Spotkanie uatrakcyjniła grana na żywo muzyka, która zrobiła na uczniach ogromne wrażenie.

Spotkanie zorganizowane zostało przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Józefowie, z którym szkoła systematycznie współpracuje realizując zagadnienia profilaktyczne.

Konkurs plastyczny na "Najładniejszą laurkę dla Mamy" - SP Józefów

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki w Szkole Podstawowej w Józefowie pani Bożena Żebrowska zorganizowała w klasach I-III konkurs plastyczny na "Najładniejszą laurkę dla Mamy".

W dniu 17.05 2019 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu.

Komisja Konkursowa przyznała:

w klasie pierwszej:

 • I miejsce: Julia Dudzińska, Nikodem Zaśko
 • II miejsce: Maria Olędzka, Maja Świst
 • III miejsce: Maja Bielańska

w klasie drugiej:

 • I miejsce: Marika Pawłowska
 • II miejsce: Joanna Żebrowska
 • III miejsce: Natalia Waśko

w klasie trzeciej:

 • I miejsce: Hubert Słupski
 • II miejsce: Gabriela Surmacz, Sara Kraczek
 • III miejsce: Natalia Borowiec

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek - SP Józefów

8 maja obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji uczniowie Szkoły Podstawowej w Józefowie, wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Józefowie aby złożyć życzenia pracownikom biblioteki. Uczniowie również nie zapomnieli o paniach bibliotekarkach w naszej szkole, którym również złożyły życzenia z okazji ich święta.

Jeszcze raz wszystkim pracownikom bibliotek życzymy samych sukcesów oraz radości z wykonywanej pracy.

Wizyta przedszkolaków! - SP Józefów

W środę 15 maja 2019 r. dzieci sześcioletnie z Przedszkola im. Krasnala Hałabały w Józefowie pod opieką pani Agnieszki Wojciechowskiej odwiedziły naszą szkołę. Celem tej wizyty było bliższe poznanie szkoły, do której nasi mili goście będą uczęszczać już od września. Przedszkolaki zostały powitane przez trzecioklasistów oraz uczących  nauczycieli: Bożenę Żebrowską i Ewę Buczkowską. Wypróbowały szkolne ławki, wysłuchały recytacji starszej koleżanki Gabrysi Surmacz, obejrzały prezentacje  w języku angielskim uczniów klasy III na platformie e-Twinning pt. "Czas wolny"/"Free time", czyli jak uczniowie spędzają swój czas wolny. Następnie dzieci zwiedzały szkołę, odwiedziły pierwszoklasistów, pokój nauczycielski, salę zabaw, bibliotekę wraz z czytelnią, sekretariat, stołówkę, szatnię oraz salę gimnastyczną. Spotkały się w gabinecie z dyrektorem szkoły panią Edytą Nieśpiał.

Mamy nadzieję, że dzięki tej wizycie dzieci przekonały się, że w szkole jest ciekawie, miło i bezpiecznie. Czekamy na Was! Do zobaczenia!

Ortograficzne zmagania - SP Józefów

W dniu 8 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie odbył się II etap - finałowy XVII edycji Międzygminnego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas II-III szkoły podstawowej.

Do konkursu przystąpili uczniowie ze szkół w: Aleksandrowie, Majdanie Nepryskim, Stanisławowie, Józefowie, którzy wygrali szkolne konkursy ortograficzne. Laureatami zostali:

W kategorii klas drugich:

I miejsce i tytuł "Mistrz Ortografii 2019" otrzymali:

 • Kornelia Dziadosz - SP Majdan Nepryski, nauczyciel pani Małgorzata Bednarz
 • Izabela Bździuch - SP Aleksandrów, nauczyciel pani Maria Maciocha

II miejsce:

 • Paulina Augustyniak - SP Aleksandrów, nauczyciel pani Teresa Leleń

III miejsce:

 • Joanna Żebrowska –SP Józefów, nauczyciel pani Małgorzata Hołys- Szado

W kategorii klas trzecich:

I miejsce i tytuł "Mistrz Ortografii 2019" otrzymali:

 • Diana Sieczkowska - SP Józefów, nauczyciel pani Ewa Buczkowska

II miejsce:

 • Gabriela Surmacz - SP Józefów, nauczyciel pani Ewa Buczkowska

III miejsce:

 • Szymon Surmacz - SP Aleksandrów, nauczyciel pani Elżbieta Kulińska

Serdeczne gratulacje dla uczestników konkursu składają organizatorzy: pani Ewa Buczkowska i Bożena Żebrowska, życząc dalszych sukcesów.

Inwestycje Gminne