Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Artykuły

Spotkanie Wielkanocne - Przedszkole w Józefowie

W środę 17 kwietnia w Przedszkolu w Józefowie tradycyjnie odbyło się Spotkanie Wielkanocne dla dzieci, ich rodziców oraz pracowników przedszkola. Uroczystość rozpoczęły występy dzieci. Wierszyki oraz piosenki o tematyce wielkanocnej wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Po występach przedszkolaków wszyscy wspólnie odmówiliśmy modlitwę i podzieliliśmy się poświęconym przez księdza jajeczkiem. Tego dnia dzieci miały okazję skosztować pysznej "święconki" oraz tradycyjnej babki wielkanocnej.

 

Bajkowy świat w Pacanowie - Przedszkole w Józefowie

Grupa 4-5 latków z Przedszkola im. Krasnala Hałabały w Józefowie odwiedziła Europejskie Centrum Bajek im. Koziołka Matołka w Pacanowie. Swoją wędrówkę dzieci przemierzały przez tajemnicze bajkowe krainy. Zaskakujące wnętrza pełne odkryć, dźwięków, barw i przygód z ciekawością rozbudzały dziecięcą wyobraźnię. Przedszkolaki wykazały się swoją aktywnością, wiedzą na temat baśni i bajek. Dużo radości sprawiła dzieciom podróż pociągiem z którego oglądały ciekawe miejsca na ziemi. Przedszkolaki również korzystały z bawialni, na której był czas na wesołe szaleństwa. Piękne otoczenie, bajkowe postacie z żalem żegnały przedszkolaki. Pełni wrażeń zadowoleni i zmęczeni wszyscy wrócili do przedszkola.

Więcej zdjęć na stronie przedszkola: www.krasnalhalabala.szkolnastrona.pl

Pani Wiosna w Przedszkolu im. Krasnala Hałabały w Jozefowie

Naszych najmłodszych przedszkolaków odwiedziła Pani Wiosna przynosząc ze sobą kosz pełen niespodzianek. Dzieci podczas spotkania z gościem wzbogaciły swą wiedzę na temat oznak wiosny, miały okazję poczuć wiosenny deszczyk na swych dłoniach, powąchać wiosenne kwiaty i uczestniczyć w zabawach muzycznych i ruchowych.

Po zakończeniu spotkania z Panią Wiosną dzieci wyszły na dwór, by poszukać pierwszych oznak tej pięknej i pachnącej pory roku.

Potwierdzenie zapisu dzieci do przedszkola - Przedszkole w Józefowie

Ogłoszenie

Prosimy rodziców dzieci po raz pierwszy przyjętych do Przedszkola w Józefowie na rok szkolny 2019/2020 o zgłoszenie się w celu potwierdzenia woli zapisu dzieci do przedszkola w dniach 8-12 kwietnia 2019 r.

Święto Babci i Dziadka w grupie 5-6-latków - Przedszkole w Józefowie

W dniu 28 stycznia 2019 r. w naszej grupie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Licznie przybyli goście z niecierpliwością oczekiwali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie. Wspaniała publiczność ze wzruszeniem podziwiała i gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuki, które pięknie recytowały wiersze, tańczyły i śpiewały piosenki, tym samym dziękując Babciom i Dziadkom za trud włożony w ich wychowanie. Nie zabrakło życzeń i gromkiego "sto lat" oraz upominków dla ukochanych gości. Przy ciastku i herbatce oraz wspólnych rozmowach szybko minął czas.

To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Dla nas to kolejny dowód na to, jak ważne dla Babć i Dziadków są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie!

Więcej zdjęć na stronie przedszkola: www.krasnalhalabala.szkolnastrona.pl

Przedszkolaczki zakładają wiosenny ogródek - Przedszkole w Józefowie

Podczas jednych z ostatnich zajęć maluszki z Przedszkola w Józefowie założyły wiosenny ogródek w swojej sali. Zanim przystąpiły do działań praktycznych dzieci dowiedziały się jakich narzędzi potrzebuje w swojej pracy ogrodnik oraz co jest potrzebne roślinkom do ich wzrostu. Najmłodsze przedszkolaki miały też okazję zobaczyć i porównać ze sobą nasionka różnych roślin. Po takim wstępie z ochotą przystąpiły do posadzenia cebulki i posiania nasion innych warzyw. Teraz tylko pozostaje dzieciom podlewać i obserwować swój pierwszy mały ogródek.

Dzień Babci i Dziadka - grupa II 3-latki - Przedszkole w Józefowie

Jak wywołać uśmiech i łzy wzruszenia? Dzieci wiedzą najlepiej. Dnia 05.02.2019 r. grupa II gościła babcie i dziadków. Z okazji tej wizyty maluchy pod czujnym okiem pani Jadwigi Tymickiej i Katarzyny Dziura przygotowały przedstawienie. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, a nawet tańczyły. Babcie i dziadkowie nie kryli wzruszenia. Szczególnie spodobał im się taniec "Misie". Babcie otrzymały od dzieci igielniki a dziadkowie krawaty. Po przedstawieniu wszyscy wspólnie usiedli do stołu, gdzie czekały już ciasta i herbatka.

Więcej zdjęć na stronie przedszkola: www.krasnalhalabala.szkolnastrona.pl

Inwestycje Gminne