Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Artykuły

Zaproszenie na VIII Sesję VIII kadencji Rady Miejskiej w Józefowie

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2016 r. poz. 446) zwołuję VIII  sesję VIII kadencji Rady Miejskiej w Józefowie. Sesja odbędzie się dnia 31 maja 2019 r. (piątek) o godz. 10:00 w Sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie (wejście od ul. Górniczej).

Proponowany porządek obrad:

1. Otwarcie posiedzenia.
2. Wręczenie zaświadczenia o wyborze radnego. Złożenie ślubowania przez rannego wg treści określonej w art. 23 a ust.1 ustawy o samorządzie gminnym.
3. Stwierdzenie quorum i przyjęcie porządku obrad.
4. Przyjęcie protokołu z VII sesji Rady Miejskiej w Józefowie.
5. Informacja Burmistrza o swojej pracy od ostatniej sesji.
6. Informacja Przewodniczącego Rady Miejskiej o złożonych interpelacjach i udzielonych odpowiedziach.
7. Przyjęcie raportu o stanie gminy za rok 2018:
7.1 omówienie raportu przez Burmistrza Józefowa,
7.2 dyskusja,
7.3 udzielenie Burmistrzowi Józefowa wotum zaufania,
8. Przyjęcie sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Józefów za 2018 rok oraz udzielenie absolutorium Burmistrzowi Józefowa.
8.1 opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej o sprawozdaniu,
8.2 opinie stałych Komisji Rady,
8.3 uchwała Komisji Rewizyjnej w sprawie wyrażenia opinii dotyczącej wykonania budżetu gminy za rok 2018 oraz wniosku o udzielenie absolutorium Burmistrzowi Józefowa,
8.4 opinia Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej do wniosku Komisji Rewizyjnej w sprawie absolutorium,
8.5 dyskusja,
8.6 podjęcie uchwał:
8.6.1. w sprawie rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem Burmistrza z wykonania budżetu za 2018 rok,
8.6.2 w sprawie udzielenia absolutorium Burmistrzowi Józefowa z tytułu wykonania budżetu za  20l8  rok.
9. Podjęcie uchwał:
9.1. w sprawie zniesienia pomnika przyrody,
9.2. w sprawie utworzenia Gminnego Klubu Dziecięcego "Kajtek" w Józefowie oraz nadania statutu Klubu,
9.3 w sprawie ustalenia opłat za świadczenia udzielane przez Klub Dziecięcy "Kajtek" w Józefowie oraz ustalenia maksymalnej stawki za wyżywienie,
9.4 w sprawie przyjęcia planu nadzoru nad żłobkami, klubami dziecięcymi oraz dziennymi opiekunami na terenie Gminy Józefów,
9.5 w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Józefów oraz określenia granic obwodów publicznych szkół podstawowych, od dnia 1 września 2019 roku.
10. Sprawy różne.
11. Zamknięcie obrad.

Zapraszam do wzięcia udziału w sesji
Przewodniczący Rady Miejskiej
Jerzy Hajduk

 

Wydawanie żywności z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020

SNRPR Podaj Dłoń

Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Rodzinie "Podaj Dłoń” w Józefowie prowadzi wydawanie żywności z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, osoby zakwalifikowane przez MOPS w Józefowie zapraszamy

TYLKO w dniach 30-31.05.2019 r. (czwartek, piatek)
w godz. 08:00 - 15:00

w sedzibie Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Rodzinie "Podaj Dłoń” w Józefowie - Świetlica Środowiskowa, ul. Górnicza 21A (obok Szkoły Podstawowej w Józefowie).

Prezes SNRPR ”Podaj Dłoń”
mgr Barbara Wojciechowska

KAJTEK czeka na wykonawców

Dzięki wsparciu Unii Europejskiej w tym roku w Józefowie powstanie pierwszy żłobek samorządowy. Gmina właśnie ogłosiła przetarg na przygotowanie nowej placówki, która ma rozpocząć działalność po wakacjach.

Na potrzeby maluchów samorząd chce wykorzystać część przedszkola, którą trzeba wyremontować i wyposażyć. Firma, która wygra przetarg ma m.in. wymienić okna i drzwi, wyremontować łazienkę i dostosować ją do potrzeb dzieci, odnowić parkiet, a także poprawić część tarasu.

Oferty wykonawców, którzy chcą zrealizować tę inwestycję są przyjmowane do 28 maja, a termin jej zakończenia jest wyznaczony na 31 lipca.

Oprócz prac remontowo-budowlanych gmina kupi wyposażenie żłobka, a unijna dotacja będzie przeznaczona także na zatrudnieni 7 opiekunów i osób do pomocy przy opiece nad maluchami oraz pokrycie kosztów funkcjonowania nowej placówki przez dwa lata. Potem prowadzenie żłobka w całości przejmie na siebie samorząd.

"Kajtek - Gminny Klub Dziecięcy", bo tak będzie się nazywać żłobek, powstanie dzięki wsparciu z Europejskiego Funduszu Społecznego, skąd gmina otrzyma do 95 procent kosztów netto. Znajdzie się w nim miejsce dla maksymalnie 13 dzieci w wieku do 3 lat.

Nabór dzieci i pracowników jest planowany na przełom maja i czerwca, a pierwszych gości "Kajtek" ma przyjąć 1 września tego roku.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Ogłoszenie Nadleśnictwa Józefów dotyczące przedłużenia terminu zabiegów agrolotniczych

W związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi Nadleśnictwo Józefów informuje, że do dnia 25 maja 2019 r. został przedłużony termin wykonania agrolotniczych zabiegów zwalczających imago chrabąszcza majowego i chrabąszcza kasztanowca.

Śpiewanie na polanie 2019

14 solistów i zespołów z kilku powiatów wystąpiło w tegorocznym Konkursie Piosenki Turystycznej "Śpiewanie na polanie" w Józefowie. Tym razem Grand Prix nie było, ale jury doceniło wykonawców przyznając po kilka nagród i wyróżnień.

Przesłuchania uczestników, w sobotę 18 maja, odbywały się nie na rynku lecz w położonym nieopodal ogrodzie Baru "Knieja" w Józefowie. O nagrody walczyli artyści z powiatów biłgorajskiego, tomaszowskiego i zamojskiego oraz z Lublina. W sumie na zaproszenie organizatorów z Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie odpowiedziało około 60 wykonawców.

Spośród tych najmłodszych z klas 0 - III dwie równorzędne pierwsze nagrody przypadły Jasminie Mostafie z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Biłgoraju i Natalii Rachańskiej z Centrum Muzycznego "Tryton" w Tomaszowie Lubelskim.

W grupie wykonawców z klas IV - VI jurorzy nie przyznali pierwszej nagrody, a dwie równorzędne drugie odebrały Dominika Kawka z JD Studio Muzyczne w Majdanie Małym i Łucja Łyszczarz ze Studia Muzyki Rozrywkowej Anety Dąbskiej w Lublinie. Na trzecią zasłużyła Joanna Dziuba z centrum "Tryton" w Tomaszowie Lubelskim, a na liście wyróżnionych znaleźli się - Krystian Szarowolec ze Szkoły Podstawowej w Józefowie, Zespół Dziecięcy z Ogniska Muzycznego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Obszy i Gabriela Hanys ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Nepryskim.

W kategorii uczniów najstarszych klas podstawówek, gimnazjalistów i uczniów szkół średnich pierwszą nagrodę zdobyła Aleksandra Marszalec z Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu. Drugą wyśpiewała Beata Mach z GOK w Obszy, a trzecią - Aleksandra Pogudz z SP w Józefowie. W tej grupie wykonawców członkowie jury także przyznali trzy wyróżnienia, które otrzymały - zespół wokalny "Piccolo" ze Szkoły Podstawowej w Aleksandrowie, Patrycja Kusztykiewicz z SP w Józefowie i Natalia Szkałuba z Józefowa.

Występy uczestników tegorocznego "Śpiewania na polanie" oceniali - Barbara Rabiega z zamojskiej Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego oraz aktor Teatru "Perfomer" i multiinstrumentalista z Zamościa Michał Dudziński.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Ostatnia szansa dla słowików

Miejski Ośrodek Kultury i Szkoła Podstawowa w Józefowie kończą przyjmowanie zgłoszeń młodych wokalistów, którzy chcą wystąpić podczas tegorocznego Małego Festiwalu Piosenki Dziecięcej o "Józefowskiego Słowika". Impreza odbędzie się 2 czerwca, a chętni mogą się zapisywać do najbliższego poniedziałku.

W organizowanym po raz siedemnasty festiwalu mogą wystąpić zespoły lub soliści w trzech grupach wiekowych: od 3 do 6 lat, od 7 do 9 oraz od 10 do 14 lat. Każdy z uczestników powinien przygotować jeden utwór z własnym akompaniamentem lub półplaybeckiem.

W tym roku jury przyzna Grand Prix dla najlepszego wykonawcy, a także statuetki "Józefowskiego Słowika" i nagrody finansowe.

Zgłoszenia należy przesłać do 27 maja pocztą na adres: Miejski Ośrodek Kultury, ul. Krótka 9, 23-460 Józefów, z dopiskiem: 17. Mały Festiwal Piosenki Dziecięcej albo za pośrednictwem poczty elektronicznej na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Organizatorzy zapraszają też laureatów poprzedniej edycji imprezy do udziału w "Koncercie wspomnień". Te zgłoszenia powinny być opatrzone dopiskiem "Laureat".

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Pejzaże zamknięte w kadrze i opisane piórem

Kończy się tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficzno-Literackiego "Zamknij w kadrze, opowiedz piórem", organizowanego przez Szkołę Podstawową w Józefowie. Jury właśnie oceniło zgłoszone prace i ogłosiło werdykt, a oficjalne podsumowanie odbędzie się pod koniec miesiąca.

Tematem piątej edycji fotograficzno-literackich zmagań były przyroda i pejzaże Polski. Członkowie jury ocenili 63 propozycje, nadesłane przez autorów m.in. z województw łódzkiego, kujawsko-pomorskiego i świętokrzyskiego, a także z Lublina, Krasnegostawu, Świdnika, Parczewa, Annoboru, Biłgoraja, Mircza, Chełma i Lubartowa.

Spośród najmłodszych uczestników z klas I - III szkół podstawowych nagrody odbiorą Urszula Wieczorek z Zespołu Placówek Oświatowych w Ciecierzynie za pracę pod tytułem "Ćma" i Sara Kraczek z SP Józefów za propozycję zatytułowaną "Stokrotka". Wyróżnienia otrzymają Gabriela Surmacz z SP Józefów za "Kolor wiosny" i Natalia Ruda ze Szkoły Podstawowej nr 39 w Lublinie za "Niebo Zalewu Zemborzyckiego".

W kategorii autorów z klas IV - VIII podstawówek i gimnazjalistów jurorzy przyznali trzy nagrody i cztery wyróżnienia. Laureatami zostali Anna Kruk z Samorządowego Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju za pracę pod tytułem "A tu wciąż tak samo pięknie…", Piotr Wojtyła ze Szkoły Podstawowej w Annoborze za "Górską sielankę" i Hanna Czaban z Prywatnego Gimnazjum im. Ignacego Jana Paderewskiego w Lublinie za "Sekrety wąwozu". Na liście wyróżnionych są: Julia Strycharczuk z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Krasnymstawie z pracą "Zielone szumy", Maja Podolak z SP Józefów z "Kamieniem diabła na Piekiełku", jej szkolna koleżanka Kamila Mazur z "Białymi Kwiatami" i Wiktoria Cieniuch z SP Annobór z "Leśnym lustrem".

Wśród najstarszych uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych jurorzy przyznali dwie nagrody, które odbiorą Alicja Bryguła z I Liceum Ogólnokształcącego w Parczewie za propozycję pod tytułem "Pulchra natura" i Aleksandra Kierepka ze Świdnika za propozycję "Na dwie strony świata pójdę".

Oficjalne podsumowanie konkursu odbędzie się w SP Józefów 30 maja, a jego patronami honorowymi są Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk, Burmistrz Józefowa Roman Dziura oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Józefów Stanisław Nawrocki.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne